Nejžádanější výrobky z nerezové oceli

Hans / Pixabay

Korozivzdornou ocel tvoří slitiny uhlíku s železem a také mnoho jiných prvků se schopnostmi vylepšit její vlastnosti. Mezi přidávané prvky nejčastěji patří mangan, chrom nebo nikl. Nerezová ocel vyniká zvýšenou odolností vůči elektrochemické a chemické korozi. Vyznačuje se dobrými mechanickými vlastnostmi.

Výrobky z nerezu

K nejžádanějším nerez výrobkům patří například trubky, plechy, výpalky, protiskluzové plechy, profily nebo tyče. Nerezové tyče seženete v několika variantách – kruhové, ploché, čtyřhranné, šestihranné. Nerezové profily se využívají především ve stavebnictví a zámečnictví. Mezi druhy profilů objevíte „L“ rovnoramenné za tepla válcované, profily „L“ nerovnoramenné za tepla válcované, profily „U“ za tepla válcované nebo profily „T“, „IPB“ a „IPE“ za tepla válcované.

Nerezová ocel v interiéru

Běžně se využívají výrobky z nerezové oceli s vysokou odolností proti korozi v přirozeném prostředí, tedy ve vodě, městském či venkovském prostředí. Nemusí se svařovat s přídavným kovem. Do interiérů i exteriérů se využívají například různé průměry a délky trubek a tyčí vhodných jako výplň zábradlí. Trubky se dodávají jako bezešvé nebo svařované. Nerezová ocel má lesklý chromový design, právě díky tomuto faktu se hodí k různému využité do moderně řešených budov.

Tip na článek:  Designové židle a křesla nejen do kanceláře

Ocel podle kvality a jakosti

Kvalita a jakost oceli se odlišuje podle tříd. Kvalitativní třídy jsou určeny podle platných českých státních norem. Oceli třídy 10 jsou oceli obvyklých jakostí, kam se řadí běžná stavební ocel. Oceli třídy 11 se využívají například pro obrábění na rychlořezných automatech, na čepy, pístní tyče nebo hřídele. Oceli třídy 12 zahrnují ušlechtilé uhlíkové oceli s předepsaným obsahem prvků. Oceli třídy 13 jsou převážně pružinové druhy oceli, ocel třídy 14 zahrnuje chromovanou ocel a nízkolegovanou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *