Jak na rychlou a kvalitní rekonstrukci? Vsaďte na správné lešení!

Jak na rychlou a kvalitní rekonstrukci? Vsaďte na správné lešení!
Jak na rychlou a kvalitní rekonstrukci? Vsaďte na správné lešení!

Ušetří čas, práci a zkvalitní celé dílo minimálně o jednu třídu – ano, přesně to dokáže poctivé lešení vybrané s maximálním důrazem na charakter konkrétní stavby. Ale proč ho hned kupovat a připravovat napnutý rozpočet na stavbu o desítky tisíc, kdy si ho můžete stejně snadno i zapůjčit?

Pronájem lešení nepodceňujte!

Na nákupu cihel pro svůj dům jistě nešetříte a za stejný postup se vám skvěle odvděčí i fasádní lešení. Pokud je totiž kvalitní, plně funkční a s rychlou montáží (v tom nejlepším případě bez šroubových spojů), ušetří vám spoustu času a práce. Je pevné a bezpečné, takže stavební dělníci nebudou muset střežit každý krok a zdržovat tak sebe i své kolegy. A navíc není problém udělat třeba pod modulovým lešením pohodlně přístupný průchozí prostor, což lidé v okolí zaručeně ocení.

Náš tip: Vždy pečlivě zkontrolujte, jestli nabízené mobilní lešení splňuje všechny evropské normy a může se prokázat příslušnou certifikací!

Zároveň s lešením nezapomeňte obstarat také stěnové bednění. Je využitelné jednostranně či oboustranně (třeba na opěrné zdi) a oceníte ho také při rekonstrukci základů, pilířů nebo třeba jímky. A v případě potřeby se může změnit i na bednění stropů.

Tip na článek:  Jak dlouho trvá rekonstrukce bytového jádra

Mobilní oplocení udrží zvědavce v bezpečné vzdálenosti

Na staveniště je vstup možný pouze s helmou, ale vysvětlujte tohle třeba zvědavým dětem! Nezbytností pro každou stavbu je proto i mobilní oplocení. Vás ochrání před problémy a okolí zase od nepříjemného nepořádku. Kusy igelitů či polystyrenu tak nebudete muset uklízet z celé ulice.

Využijete ho nejenom při rekonstrukci či výstavbě, ale také v okolí výkopů nebo jiných nebezpečných zásahů do terénu. Ty pro větší bezpečnost doporučujeme přemostit nejlépe přechodovou lávkou nebo její moderní alternativou – závěsnou lávkou se zdvihacím mechanismem.

Náš tip: Určitě doporučujeme zařídit si dlouhodobý pronájem mobilního oplocení a nezapomeňte také na souhlas se záborem veřejného prostranství, kde bude oplocení stát! Totéž ostatně platí i v případě lešení.

Svěřte s do rukou odborníků

Všechny tyto nezbytnosti a odborné poradenství doporučujeme zařizovat tam, kde jim opravdu rozumějí. Společnost SCASERV a.s. patří k lídrům našeho ale i slovenského a polského trhu už řadu let. Nabízí mimo jiné prodej mobilního oplocení, bednění včetně bednění stropů, schodišťové věže, lešení a další stavební systémy. Její odborníci vám navíc s výběrem těch správných pomocníků ochotě poradí. Více se dozvíte na www.scaserv.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *