Trendy hořčicově žlutá v interiéru – s čím ji kombinovat?

Trendy hořčicově žlutá v interiéru – s čím ji kombinovat?
Trendy hořčicově žlutá v interiéru – s čím ji kombinovat?

Zamilovali jste se do odlehčených pozitivních tónů hořčicově žluté barvy? Pořídili jste si například pohovku nebo závěsy v této barvě, ale teď si nejste tak úplně jistí, jak je harmonicky propojit s ostatním bytovým vybavením? Poradíme vám, jaké barevné kombinace jsou sázkou na jistotu, a to od ložnice až po koupelnu.

Zamyslíme-li se nad psychologií barev, pak hořčicová (jakožto odstín žluté) reprezentuje především pozitivní emoce, dobrou náladu a smysl pro tvořivost. Není divu, že aktuálně kraluje žebříčkům zahraničního i českého bytového designu.

Sázka na přírodní tóny

Pořídili jste si třeba hořčicový koberec? Pak by měly být záclony, závěsy a další textilní doplňky v místnosti vyvedeny nejlépe v bílé nebo šedé barvě. Nábytku pak bude slušet přírodní nekomplikovaný vzhled. Trochu to může připomínat skandinávský styl, ovšem se svěžími tóny žluté. Tato kombinace vám zaručí elegantní vyznění interiéru s tak trochu retro nádechem.

Tip na článek:  Lumax-nábytek aneb pestrá nabídka pro váš domov

V objetí mořského krále

Další nevšední kombinací je spojení pudrově růžové, lahvově zelené a mořské modré. Jde o inspiraci z minulosti, kdy tyto barvy vévodily středoevropským interiérům. Jen jsme na to po pár desítkách let tak trochu zapomněli. Překvapí vás, jak skvěle budou fungovat pudrově žluté nebo lahvové závěsy jako pozadí hořčicové pohovky.

S nádechem středomoří

A poslední zaručený typ? Karmínová a tlumeně červená spolu s tmavě modrou a oranžovou. Zatímco povlečení a další bytový textil ocení spíš druhé dvě, obývací pokoj nebo kuchyně si klidně mohou dovolit svůdnou červeň. Propojení všech barev dohromady je pak skutečnou výzvou. Výsledkem však budou působivé kontrasty, dodávající do vašeho domova tolik potřebnou porci energie a inspirace.

A kam za bohatým výběrem? Jednotlivé kombinace můžete vytvořit třeba v e-shopu Dante.cz. Jednoduše vybírejte tak dlouho, dokud nebudete spokojeni. Možností tu najdete opravdu nepřeberně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *