Umíte si poradit s rekonstrukcí kuchyně? Víme, kde se nejčastěji objevují chyby

Rekonstruovaná kuchyně
Umíte si poradit s rekonstrukcí kuchyně? Víme, kde se nejčastěji objevují chyby

Nezáleží na tom, jaký typ či styl kuchyně je vám vlastní. Některé chyby se opakují napříč téměř všemi domácnostmi. A bohužel ty nejnepříjemnější často najdeme i v novostavbách.

Tím úplně nejhorším nápadem je rekonstrukce kuchyně jen tak „od oka.“ Ať už zvládáte nosit v hlavě její plány sebelépe, vždycky se hodí zaznamenat je na papír. Snadněji tak můžete měnit drobné detaily a v neposlední řadě si uděláte o plánovaných pracích dobrou představu.

Náš tip: pokud je vaším snem ideální kuchyně na zakázku, často jsou plány a 3D vizualizace zahrnuty již v ceně, případně je získáte v rámci první nezávazné konzultace zcela zdarma.

Stále stejné dispozice

Asi nejrozšířenějším nešvarem je zachování všech původních rozvodů – od vody až po plyn. Mnohdy jsou totiž tyto konstrukční prvky provedeny špatně, navíc ne vždy odpovídají optimálnímu rozložení spotřebičů na kuchyňské lince. Skutečná kuchyně na míru by na podobné kompromisy přistupovat neměla. Přece jenom kuchyňskou linku neměníme každých pět let a za nějaké ty výdaje navíc výsledné pohodlí rozhodně stojí.

Tip na článek:  Hravé srdce domu aneb stavíme schodiště

Když chybí zásuvky

Jen tak pro představu si spočítejte, kolik spotřebičů potřebujete mít v jednom okamžiku zapojených. Odečteme-li ty standardní (lednice, myčka apod.), zbude ještě velká spousta drobotiny, bez níž si milovníci vaření svůj život jednoduše nedokáží představit – rychlovarná konvice, toustovač, remoska… Na rozdvojky nesázejte, raději navyšte počet zásuvek. Kuchyně na klíč vám umožní zabudovat např. i moderní výsuvné typy, které můžete mít po ruce opravdu kdykoliv a kdekoliv.

A na co ještě nezapomenout? Důležité jsou také:

  • vhodné materiály,
  • přiměřeně velký ostrůvek,
  • dřez nejlépe s horní montáží,
  • dostatečně velký prostor na odpady, kam se vejdou i nádoby na třídění.

Chcete se zorientovat v moderních trendech? Zbrusu nové kuchyně na míru Ostrava vám vytvoří například společnost ZařizujiByt.cz. Podívejte se na obsáhlé reference a inspirujte se třeba ještě dnes!

photo-graphe / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *