Zaměřeno na materiál – tipy pro výběr sedačky

Moderní sedací soupravy jsou nedílnou součástí snad každého evropského obývacího pokoje. Aby nám však dělaly skutečnou radost, musíme se při jejich nákupu řídit celou řadou kritérii. A my se dnes zaměříme na vhodný materiál.

Kůže, nebo textil? Tuto otázku si čas od času položí snad každý. Chceme-li ovšem obě provedení porovnat opravdu objektivně, musíme se naráz zaměřit jak na jejich výhody, tak i nevýhody.

Vzhled jako univerzální záležitost

Jedno doporučení pro výběr rozkládací sedací soupravy zkrátka neexistuje. Upravuje se totiž podle vašich aktuálních nároků i požadavků. Tak například pokud trpíte alergiemi, bude pro vás kožená sedačka jasnou volbou. Velmi snadno se totiž udržuje, nedrží se na ní prach a poskytne i pohodlné místo k posezení.

Musíte se však smířit s tím, že v létě nebude dotek kůže na kůži nejspíš právě příjemný (a vy se tak nevyhnete nákupu nejrůznějších přehozů) a do úvahy je třeba vzít i fakt, že kožená sedačka potřebuje několikrát ročně pečlivě vyčistit a natřít ochrannou vrstvou. Jedině tak vydrží krásná opravdu dlouho.

Když chcete sedačku „na omak“

Každý z nás odpočívá jinak. Pokud si rádi dopřáváte trochu toho poležení, a více času tak na sedačce proležíte než prosedíte, bude pro vás zcela jistě vhodnější textil. Jeho nevýhody co do údržby můžete částečně eliminovat tím, že vsadíte na textilie se speciální úpravou povrchu.

Ovšem vybírat můžete i z modelů, které v sobě krásu obou těchto materiálů jednoduše kombinují. Sedací část bývá látková, zatímco opěrky a samotné tělo sedačky se skví lesklou kůží. Nemusíte tak nakonec dělat kompromisy vůbec v ničem.

Při nákupu chtějte víc, než jen prodej nábytku

Hledáte plnohodnotné služby se vším všudy? Pak vás určitě potěší fakt, že Okay.cz nabízí kromě širokého sortimentu nábytku (doslova od předsíně až po ložnici) i stejně kvalitní služby. Vyškolení odborníci vám rychle pomohou s výběrem postele, komody nebo třeba šatníku. Doprava je zajištěna spolehlivými přepravními službami a příslovečnou třešničkou na dortu jsou zcela jistě výhodné ceny. Nevěříte? Přesvědčte se na pár kliknutí. Jednoduše.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *