5 největších výhod dřevěných euro oken

Preferujete přírodní materiály a rozhodli jste se proto, že dáte přednost dřevu před plastem? Plastová a dřevěná okna mají své specifické výhody i nevýhody a obecně nelze určit, která z nich jsou lepší. V případě kvalitních dřevěných euro oken však chybu rozhodně neuděláte. Prozradíme vám, proč svého rozhodnutí nebudete litovat.

1. Dřevo je přírodní a ekologické

K největším výhodám dřevěných oken patří jejich přirozeně přírodní vzhled. I plastová okna jsou sice k mání v dekoru imitujícím klasické nebo exotické dřeviny, ale originál vypadá vždy lépe. Jedinečná struktura dřeva je zkrátka nenapodobitelná.

Dřevo dokáže navodit příjemnou atmosféru a je ekologické. Pokud vám záleží na životním prostředí, jistě oceníte fakt, že výroba dřevěných oken může být až 6 krát méně náročná na energii než výroba plastových oken.

inspiracenabydleni-cz_oknoplastik_cz_01
5 největších výhod dřevěných euro oken

2. Dlouhá životnost

K charakteristickým vlastnostem dřevěných eurooken patří vysoká životnost. Pořídíte-li si okna ze dřeva, vydrží vám podstatně déle než plastová okna. Samozřejmě za předpokladu dodržování údržby doporučené výrobcem.

Tip na článek:  Hledáte levné domácí spotřebiče? Vsaďte na Whirlpool

Za zmínku stojí také nadstandardní požární bezpečnost. Euro okna mají nízký koeficient tepelné vodivosti a kvalitní izolační vrstvu, což výrazně zpomaluje hoření do hloubky.

3. Perfektní izolace

Dřevěná euro okna mají výtečné tepelné a zvukové izolační vlastnosti. Hodnota zvukové izolace dosahuje až 50 dB a řadí se do jedné z nejvyšších tříd.

inspiracenabydleni-cz_oknoplastik_cz_02
Profil dřevěného eurookna IV 68 a termookna IV 84

4. Možnost opravy a renovace

Zatímco s poškozením plastových oken si svépomocí neporadíte, dřevěná okna můžete průběžně opravovat. Pravidelná údržba není náročná a pro šikovného kutila nepředstavuje problém ani celková renovace. Budete-li se o okna starat, vydrží vám v původním stavu po celý život.

5. Tvarová stálost

Velkou předností eurooken je tvarová stabilita. Nižší hmotnost umožňuje výrobu oken větších rozměrů, posuvných portálů a prosklených stěn. Pro výrobce nepředstavují problém ani atypická okna, která by z plastových profilů vyrobit nešla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *