6 nových trendů v bydlení

2To, že pozorujeme trendy v módě, nám již připadá vcelku běžné. To, že však existují také neméně důležité trendy v bydlení, je však pro mnohé z nás naprostou novinkou. Pojďme se společně podívat na 6 zajímavých trendů v bydlení, které hrají prim v roce 2014. Pohodlně se usaďte a nechte se inspirovat následujícími řádky.

Stěhování mimo města

Ačkoli se městské zástavby držely jednu dobu na pomyslném vrcholu, dnes tomu tak již (naštěstí) není. Pro spoustu rodin není bydlení v panelákové „králíkárně“ – jak mnozí nazývají betonové zástavby uprostřed velkých měst – ideální volbou. Proto se řada rodin stěhuje na klidnější místa mimo prach a hluk velkoměsta.

Ochota stěhovat se za prací

Poslední informace Českého statistického úřadu hovoří o tom, že míra nezaměstnanosti má v roce 2014 klesající tendenci. Bohužel je tomu však tak, že se od roku 2014 začala míra nezaměstnanosti počítat jinak, než tomu bylo doposud. Není tak výjimkou, že lidé opouštějí své stávající bydliště a stěhují se tam, kde je míra nezaměstnanosti poměrně nízká. Jako příklad můžeme uvést třeba nemovitosti v Plzni, které jdou v současné době doslova „na dračku“.

V souladu s přírodou

Ačkoli vlastníme nejnovější elektronické vychytávky, přece nám – více, než kdy dřív – chybí kontakt s matkou Přírodou. Právě proto se spousta mladých rodin stěhuje do venkovských sídel nebo alespoň rodinných domů, které jsou obklopeny zelení, lukami a lesy skrývající nejedno tajemství.

Důraz na životní prostředí

Stejně jako rok 2013 se i ten současný nese v duchu energetických štítků a dalších moderních vychytávek, které mají poukázat na to, že současní developeři dokáží stavět moderní nemovitosti ohleduplně k životnímu prostředí.

Světlo prosím

Nemůžeme si nevšimnout, že architekti dávají v poslední době přednost „vzdušným“ projektům, které mají za úkol pojmout co nejvíce slunečního svitu v každé denní době. Nedostatek slunečního svitu negativně ovlivňuje naši psychiku a toho jsou si moderní architekti a developeři náležitě vědomi.

Chceme se cítit výjimečně

Celý život se za něčím honíme a máme spoustu snů a doposud nerealizovaných přání. A když konečně nastane ta velká chvíle, chceme si jednoduše splnit vše, na co jsme doposud nedosáhli. Právě z tohoto důvodu vzrůstá v posledních letech zájem o pozemky s lukrativní pozicí, která nám dává pocit jedinečné a zasloužené výjimečnosti.

Žádné komentáře.

Zanechat odpověď