6 nových trendů v bydlení

To, že pozorujeme trendy v módě, nám již připadá vcelku běžné. To, že však existují také neméně důležité trendy v bydlení, je však pro mnohé z nás naprostou novinkou. Pojďme se společně podívat na 6 zajímavých trendů v bydlení, které hrají prim v roce 2014. Pohodlně se usaďte a nechte se inspirovat následujícími řádky.

Stěhování mimo města

Ačkoli se městské zástavby držely jednu dobu na pomyslném vrcholu, dnes tomu tak již (naštěstí) není. Pro spoustu rodin není bydlení v panelákové „králíkárně“ – jak mnozí nazývají betonové zástavby uprostřed velkých měst – ideální volbou. Proto se řada rodin stěhuje na klidnější místa mimo prach a hluk velkoměsta.

Ochota stěhovat se za prací

Poslední informace Českého statistického úřadu hovoří o tom, že míra nezaměstnanosti má v roce 2019 klesající tendenci. Není tak výjimkou, že lidé opouštějí své stávající bydliště a stěhují se tam, kde je míra nezaměstnanosti poměrně nízká. Jako příklad můžeme uvést třeba nemovitosti v Plzni, které jdou v současné době doslova „na dračku“.

Tip na článek:  Odhalíme vám skrytá tajemství plastových oken

V souladu s přírodou

Ačkoli vlastníme nejnovější elektronické vychytávky, přece nám – více, než kdy dřív – chybí kontakt s matkou Přírodou. Právě proto se spousta mladých rodin stěhuje do venkovských sídel nebo alespoň rodinných domů, které jsou obklopeny zelení, loukami a lesy skrývající nejedno tajemství.

Důraz na životní prostředí

Stejně jako rok 2019 se i ten současný nese v duchu energetických štítků a dalších moderních vychytávek, které mají poukázat na to, že současní developeři dokáží stavět moderní nemovitosti ohleduplně k životnímu prostředí.

Světlo prosím

Nemůžeme si nevšimnout, že architekti dávají v poslední době přednost „vzdušným“ projektům, které mají za úkol pojmout co nejvíce slunečního svitu v každé denní době. Nedostatek slunečního svitu negativně ovlivňuje naši psychiku a toho jsou si moderní architekti a developeři náležitě vědomi.

Chceme se cítit výjimečně

Celý život se za něčím honíme a máme spoustu snů a doposud nerealizovaných přání. A když konečně nastane ta velká chvíle, chceme si jednoduše splnit vše, na co jsme doposud nedosáhli. Právě z tohoto důvodu vzrůstá v posledních letech zájem o pozemky s lukrativní pozicí, která nám dává pocit jedinečné a zasloužené výjimečnosti.

nemovitosti v Plzni
Nemovitosti v Plzni

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *