Boříme mýty o hliníkových střechách – jsou odolné, levné a nenáročné

Boříme mýty o hliníkových střechách – jsou odolné, levné a nenáročné
Boříme mýty o hliníkových střechách – jsou odolné, levné a nenáročné

Chcete svému domu dopřát novou střechu, ale stále se rozhodujete mezi množstvím možností? A hliník jste vyřadili takřka automaticky, protože jste o něm neslyšeli skoro nic pozitivního?  Ukážeme vám, v čem se odpůrci tohoto skvělého materiálu mýlí nejčastěji!

Mýtus: Hliníková střecha se nehodí do náročného prostředí

Je to přesně naopak. Masivnímu hliníku neublíží kroupy, tlustá sněhová peřina ani prudké výkyvy teplot, tak typické třeba pro horské oblasti. Absolutním profesionálem v této oblasti je například značka Prefa. Na trhu působí již od roku 1946 a střechy, jež během této doby realizovala, fungují stále bez jediné závady, a to i v extrémních podmínkách.

Náš tip: přesvědčit se můžete třeba i osobně, doporučujeme lyžařské středisko Schilthorn, kde se točil James Bond se Seanem Connerym.

Mýtus: Vzhled hliníkové střechy nabízí jen minimum možností a je náročný na údržbu

Kvalitní hliníková střecha od prověřeného výrobce zdaleka nemusí mít vzhled jen obyčejného kovu. Nejrůznějších odstínů je k dostání velmi mnoho a překážkou není ani volba barvy přímo na přání, a to vše při garanci stálobarevnosti a odolnosti proti UV záření. Dobře provedený hliník nekoroduje a při ručním ohýbání zůstává jeho barva pevně na místě, neloupe se ani neprská. Žádné další ochranné nátěry tedy nebudou potřeba.

Tip na článek:  Zařízení do studentského pokoje

Mýtus: Hliník se nehodí na staré domy

Díky široké škále možných barevných odstínů je tomu přesně naopak. Navíc plechová střecha z hlinku se může pochlubit velmi nízkou hmotností, takže zbytečně nezatíží starou střešní konstrukci nad únosnou míru. Jinými slovy, pokud jste doteď měli na své nemovitosti klasické pálené tašky, nemusíte se instalace hliníku vůbec bát. Vše se obejde bez posudku statika či dalších odborníků, a navíc vás hliníková střecha překvapí i rychlostí provedení a jednoduchostí pokládky.

Mýtus: Hliníková střecha je drahá

Je pravdou, že pokud porovnáte cenu hliníku s obyčejným plechem, bude nutné váš rozpočet poněkud navýšit. Tyto pořizovací náklady však bohatě vyváží výše zmírňované vlastnosti hliníku. V konečném součtu vás tedy střecha z hliníku vyjde naopak levněji!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *