Jakých chyb se můžete dopustit při výběru nového bytu v Praze?

Jakých chyb se můžete dopustit při výběru nového bytu v Praze?
Jakých chyb se můžete dopustit při výběru nového bytu v Praze?

Hledání nového bydlení vždy tak trochu zavání dobrodružstvím. Aneb jeden nikdy neví, kam ho nakonec kroky zavedou a z původního plánu může zcela sejít. Někdy je to dobře, jindy se člověk nevyhne velkému zklamání, neboť dříve či později zjistí, že byt neodpovídá původním očekáváním. Proto byste neměli jednat impulzivně, ale naopak dodržovat určité zásady, díky kterým minimalizujete potenciální rizika.

Vhodně zvolené dispozice (myslete na budoucnost)

Poměrně častou chybou je pořízení příliš malého bytu. Pro rodinu se dvěma dětmi a páry, které v brzké době plánuje pořízení dětí, je minimum 2+1. Nechcete-li se v dohledné době opět stěhovat, berte to na vědomí.

Pronájem bytu Praha s menšími dispozicemi je naopak vhodný jako startovací bydlení pro mladé rodiny s jedním dítětem i jako dlouhodobé bydlení pro bezdětné páry a singles.

Tip na článek:  Prodáváme nemovitost v Českých Budějovicích: Vyplatí se pomoc realitní kanceláře či nikoli?

Lokalita hraje prim

Bytový dům může být hezký a nově zrekonstruovaný, bytová jednotka velmi atraktivní, ale přesto se adresa jeví jako nevyhovující. Co je příčinou? Lokalita se špatnou občanskou vybaveností, která navíc nenabízí dobrou dopravní dostupnost do ostatních městských částí. Na tyto aspekty si dejte velký pozor a určitě je při výběru bydlení zohledněte. Jinak budete muset trávit spoustu času komplikovanými přesuny, což vám bude brzy lézt krkem.

Dvakrát měř, jednou řež

Chcete-li si byt pořídit do osobního vlastnictví, rozhodně by nebylo od věci, kdybyste si bydlení v dané lokalitě nejdříve vyzkoušeli formou pronájmu. Přeci jen jde o významný životní krok a minimalizuje tím riziko, že budete muset zanedlouho řešit prodej bytu Praha, protože zjistíte, že vám z nějakého důvodu nevyhovuje.

Pokud stávající majitel bytu s prodejem nespěchá, zkuste se s ním dohodnout na tom, že si bydlení nejdříve pronajmete a vyzkoušíte. Třeba budete mít štěstí a bude s vaší nabídkou souhlasit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *