Dejte sbohem nadměrné vlhkosti ve vašem domě

MabelAmber / Pixabay

Trápí vás plíseň v domácnosti? Vadí vám nepříjemný zápach způsobený vlhkostí a vznikající plísní na zdech? Nebaví vás už zakrývat oloupanou omítku a mokré mapy na stěnách kdykoliv přijde návštěva? Vlhkost v domě a s ní související potíže trápí nejednoho člověka. Většina starších domků se potýká právě s tímto problémem. Na vině je většinou poškozená izolace či její úplná absence. V důsledku toho se pak do zdí budov dostává vzlínající zemní vlhkost, kterou ale tvoří nejen voda, ale také soli a další minerály, jejichž přítomnost je pro stavbu velmi riziková. Kromě na první pohled viditelných důsledků přílišné vlhkosti však existují i důsledky, které nejsou ihned patrné, avšak pro stavbu jsou velmi nebezpečné a v mnoha případech, kdy vlhkost dlouhodobě nijak neřešíme, se stávají nevratnými. Zanedbáte-li tuto vlhkost může dojít k poškození struktury zdiva.

Existují však ale řešení, jak se vlhkosti zbavit. Přivolaní odborníci umí správně odhadnout její příčinu a navrhnout ideální postup řešení, někdy totiž nemusí být vzniklý problém příčinou vzlínající vlhkosti. Pokud se však ukáže tato příčina, je možné provést injektáž zdiva. Izolace zdiva proti vlhkosti prostřednictvím chemické injektážní clony vám pomůže zbavit se vzlínající vlhkosti jednou pro vždy. Jedná se o systém vrtaných otvorů, do nichž je následně aplikován speciální krém.

Tip na článek:  Jídelní stůl z masivu dodá vaší jídelně grády

Tato metoda s sebou nese řadu výhod. Jedná se o neinvazivní postup, který žádným způsobem nenarušuje statiku dané stavby a je ke zdivu velmi šetrný. Aplikovat se může do cihelného, kamenného i smíšeného zdiva.

Nepouštějte se však do této izolace svépomocí. Vsaďte raději na zkušené odborníky, kteří přesně vědí, co a jak si mají počínat. Docílíte tak toho, že se nadbytečné vlhkosti zbavíte opravdu s maximální efektivitou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *