Díl druhý: Péče o trávník aneb Komu se nelení, tomu se zelení

Chcete-li aby se právě Vám zelenala travička, budete jí muset trošku dopomoci pravidelnou péčí. Nejen vodou a stříháním je tráva totiž živa. K činnostem, které Vám dopomohou k trávníku hezčímu, než je před Bílým domem, patří hnojení, zálivka a sekání. Ale i zde platí jistá pravidla. A jaká, to se dozvíte v článku.

Hnojení používáme minerální, anebo organické. Nejjednodušší a velice levná aplikace je plně minerální hnojivo používané třikrát ročně. Poprvé zjara, poté v červenci a naposledy počátkem října. Pokud vidíte, že máte plný trávník sedmikrásek, věřte, že je to pravý signál toho, že tráva potřebuje řádně pohnojit a povápnit. Jestliže se u Vás vyskytuje vysoké množství dvouděložných plevelů, vyzkoušejte aplikaci trávníkového herbicidu, ale také sečení, hnojení a v jistém množství i zavlažování.

Na všechna prořídlá místa budete muset vyrazit s motyčkou, s níž nejdřív půdu nakypříte, a poté osejete trávou. Osivu je třeba pravidelně zalévat, jinak se zelených klíčků dočkáte jen sotva. Vidíte-li na trávníku stříbrošedé a hnědé skvrny vznikající po dlouhých zimách, věřte, že se s největší pravděpodobností jedná o sněžnou plíseň. Vám tedy nezbývá nic jiného než sáhnout po vhodných přípravcích a zavčas pohnojit zeleň, tedy spíše bělavá místa, ledkem či močovinou. Ale lepší je pamatovat na tuto situaci již na podzim. Předcházet plísni totiž můžete velice úspěšně posečením trávy, vyhrabáním staré trávy a pohnojením. Ale to vše jen do listopadu, než napadne první sníh. Poté se již nedoporučuje po trávníku příliš šlapat, jinak si můžete být jistí, že Vás bude na jaře čekat nepříjemné překvapení.

Tip na článek:  Spojte krásné s užitečným 2

Možná by se mohlo zdát, že tímto dílem náš seriál o trávě končí, avšak opak je pravdou. V posledním článku se můžete těšit na rady, jak pečovat o trávník po celý rok.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *