Pichlavé kaktusy nepatří jen do pouští

Toužíte si ozvláštnit Vaši sbírku rostlin, kterou si pěstujete v domě? A uvažovali jste už o tom, abyste si pořídili typickou rostlinu, jejíž název se Vám dozajista spojí s pouští – tedy kaktus?

Nejen, že lze kaktusy pěstovat bez problémů v bytě, kde se topí, avšak i tam, kde bývá po většinu dne zima. Těmto rostlinkám nevadí ani verandy, chladné sklepy a jiné podobné místnosti, kde by ostatní pokojové rostliny dávno uvadly či by se ji m nedařilo zrovna nejlépe. Budete-li v květinářství pátrat po vhodném typu kaktusu, který si pořídíte, vzpomeňte si na následující radu. Vybírejte opuncie, mamilárie, fylokaktusy, vánoční či velikonoční kaktusy. Proč? Jelikož rostou velice rychle a nepatří k těm nejnáročnějším. Mohou být v chladu, v teple, na světlých i tmavých místech. Zkrátka ideální odrůdy kaktusů pro pěstitele-začátečníky. Nejrychleji rostoucím kaktusem je bezesporu ten, jenž se skrývá pod latinským označením Echinocactus grusonii charakteristický širokou hlavou.

Tip na článek:  Pistácie: Pěstování této pochoutky je možné i doma. Zkuste to!

Bojíte-li se popíchání a jiných nepříjemností spojených s pěstováním kaktusů, vyhněte se raději opunciím. Nejen, že pořádně píchají, ale jejich menší varianty mají trny ohnuté do tvaru rybářského háčku. Snadno se pak přichytí k lidské kůži a mohou způsobit svědění, pálení, prudkou bolest a záněty. Pamatujte si tedy, nehladit! Pokud si rádi vychutnáváte pohled na krásně kvetoucí květiny, mohou Vás potěšit i kaktusy. Stačí dodržovat několik pravidel pěstování a brzy se dočkáte okouzlujících květů, jaká mají pouze kaktusy. Možná Vás potěší, že kaktusy nepatří k jedovatým rostlinám a nebudete se tak muset strachovat o Vaše domácí mazlíčky, které by mohlo napadnout květinu okusovat. Avšak které zvíře by napadlo pohybovat se v blízkosti ošklivě píchajícího kaktusu…

Jeden myslel na “Pichlavé kaktusy nepatří jen do pouští

  • 18.9.2014 (11.32)
    Trvalý odkaz

    Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jaké druhy kaktusu doporučujete do interiéru s šancí na květy … Mám jeden kaktus už více než 3 roky, starám se o něj slušně (vhodné hnojivo, zálivka, …), nicméně pořád se nic neděje … A to mi bylo řečeno, že tento druh kvete už první sezonu!

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *