Díl první: Péče o trávník aneb Nejen sekáním živa je tráva

Pokud se můžete pyšnit velikou zahradou, tak Vám gratulujeme. Víte ale, jak jsi dopomoci k opravdu kvalitnímu a hustému trávníku? Protože ať chcete nebo ne, pro bohatý travní porost je potřeba trošku trpělivosti a péče, kterou mu budete věnovat. Snaha ale brzy přinese své ovoce, uvidíte. V tomto díle Vám představíme naprosto základní typy a rady, jejichž nedodržováním se zbytečně připravujete o zelený pažit. Další dvě pokračování Vám objasní některé detaily péče o trávník, které přijdou vhod nejen začínajícím zahradníkům, ale naprosto všem majitelům zatravněných zahrad.

Asi je Vám jasné, že tráva potřebuje především sečení a pravidelné zavlažování. Ale ani s jedním se to nesmí přehánět. V každém případě si přiberte do party i trpělivost a trošku toho umu, bude se hodit. Možná víte, jak často se má sekat – tedy o poloviny dubna do konce října, týden co týden – , co ale moc známo není, je výška sečení. Optimálně je nastavit Vaši sekačku či zahradní traktůrek na 3,5 až 5 centimetrů, ani méně, ani více. Pokud se Vaše zahrada nachází především ve stinném pásu, raději nehazardujte s výškou, ta by zde neměla klesnout pod 5 centimetrů. Platí to ale také naopak. Ono je sice nádherné vidět anglický trávník vysoký sotva 3 centimetry, avšak zde riskujete hezkou barvu trávníku a především jeho hustotu. Mohlo by docházet ke žloutnutí trávy.

Tip na článek:  Dobrá volba – kamenné lavičky

Je známo, že trávu tvoří z celých pětasedmdesáti procent voda. Nezapomínejte tedy na pravidelné zalévání. Raději však méně časté s vyšší intenzitou. Prolévat denně trávník není zrovna rozumný nápad, to byste sami brzy zjistili. Pro nádherný trávník ale těchto několik pravidel nestačí, více se ale dozvíte až v dalším díle nazvaném Péče o trávník aneb Komu se nelení, tomu se zelení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *