Díl druhý: A jak vůbec celý postup se slupovacími barvičkami na sklo funguje?

Je to naprosto jednoduché. Stačí si pořídit minimálně jednu konturovací barvu – má vyšší hustotu, a drží tak tvar obrysů – a několik tekutějších barviček pro dotvoření díla. Obrázek malujete buď podle vlastní fantazie, nebo vsaďte na internet, na němž se nachází nespočetné množství omalovánek a speciálních předloh pro malování slupovacími barvičkami. Stačí zadat do vyhledávače „barvičky na sklo šablony“.

Malovat můžete buď přímo na zvolenou plochu či spíše předmět. Ozdobit můžete hrneček někomu blízkému k svátku, namalovat na kus uříznutého skla svůj vlastní obraz, nebo vymyslet něco naprosto originálního. Fantazii se zde meze opravdu nekladou.

Druhou možností je tvořit na igelit, vhodné jsou kupříkladu kancelářské folie na dokumenty. Celý proces začíná upevněním papírové předlohy pod folii. Pokud objevíte dvojitou folii, můžete do ní svoji šablonu vsunout, máte vyhráno. V opačném případě stačí vyhledat obyčejnou kancelářskou sponku a šablonu s igelitem spojit, jinak Vám bude předloha nepříjemně poletovat pod rukama.

Poté stačí konturou nakreslit obrysy, počkat několik desítek minut, záleží dle typu barvy – údaj, jak rychle daná barvička schne, objevíte na obale – a vrhnout se na vybarvování. K dostání jsou i bezbarvé nádobíčky, především proto, že když nakreslíte kupříkladu drobounké ručičky broučka, může se stát, že při oddělávání obrázku a přenášení na cílovou plochu, se ručička odtrhne. Stačí tedy okolo nanést bezbarvou vrstvu, čímž vyřešíte všechny problémy s trháním slupovaného výtvoru.

Tip na článek:  Pozvěte moderní technologie i do své domácnosti

Jakmile Vám vše zaschne, můžete začít s přemisťováním na konečnou plochu. Nebojte, není to cílová stanice pro vždy. Situování obrázků můžete měnit, jak se Vám zachce. Výhodou této metody totiž je, že se dílo může upravovat i po skončení procesu. Co navíc, nepotřebujete žádné žehličky, trouby a podobné, jako je tomu u jiných metod s podobnými výsledky.

Tak hurá do vytváření, nemusíte se stresovat, že se Vám to nepovede, je to jednoduché, a i kdyby se Vám dílo nakonec nelíbilo, můžete jej kdykoli sundat.

3 komentáře: „Díl druhý: A jak vůbec celý postup se slupovacími barvičkami na sklo funguje?

 • 18.9.2014 (5.55)
  Trvalý odkaz

  Heya i’m for the first time here. I came across this board and I find It really useful & it helped me out a lot.
  I hope to give something back and help others like you
  helped me.

  Reagovat
 • 14.12.2018 (7.36)
  Trvalý odkaz

  Jednoduchá a nádherná technika. Děkuji za vaši radu. ) Pokusím se ozdobit šálky pro děti. :)

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *