Důležité pojmy pro všechny majitele bazénu: aktivní kyslík, flokulanty a další

Máte na zahradě bazén a rádi byste si letos koupací sezónu užili s co nejmenší porcí vynaloženého úsilí? Pak jsme právě pro vás připravili takovou malou údržbovou abecedu. Projdeme vše potřebné od A do Zet.

Začneme ideální filtrací, prokoušeme se přes chemické i nechemické metody údržby vody a skončíme u přípravků, jež zamezí tvorbě mikroskopického znečištění. Hygienicky čisté koupání na zahradě ještě nikdy nebylo jednodušší.

Kvalitní bazén potřebuje i výkonnou filtraci

Zapomeňte na levná kartušová řešení. Tím, co vaši vodu opravdu vyčistí, je písek. Celá písková filtrace funguje na jednoduchém principu – voda se filtruje přes jemná zrnka, která zachycují veškeré nečistoty. A zpátky do bazénu proudí už jen ta opravdu čistá.

Pro ještě větší účinnost si pořiďte tzv. skimmer, jenž vodu do filtrace nasává přímo z hladiny a zbaví vás tak i napadaného listí, mrtvého hmyzu a dalších nečistot. I tak je však vhodné mít po ruce speciální síťku – někdy je totiž třeba technice trochu pomoci. A co si pořídit dál? Váš bazén bude vděčný i za podvodní vysavač, který se postará o všechny částečky špíny, jež se díky své váze poroučí přímo ke dnu.

Tip na článek:  O kvalitu vody v bazénu se postará vhodná chemie

Nezbytné bazénové příslušenství pro bezproblémovou sezónu

Ani ta nejlepší filtrace však sama o sobě nestačí, čas od času jí musíte trochu pomoci. Například tím, že budete ve vodě udržovat optimální pH mezi 7-7,5. Tato hodnota nedráždí pokožku a zároveň brání v růstu některých mikroorganismů. Na desinfekci vody si pak pořiďte buď chlorové tablety nebo prostředky založené na aktivním kyslíku.

A konečně by vaše bazénové příslušenství mělo zahrnovat i přípravky proti růstu a řas a také flokulanty. Ty se starají o srážení mikroskopických nečistot do formy malých vloček, s nimiž si už snadno poradí vaše filtrace. Zjistit víc o nich můžete třeba u českých bazénových specialistů na stránkách Albixon.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *