Máme pro vás tip na pohodlný zahradní nábytek

Před časem jsme se s manželem rozhodli, že panelákový byt nám už není tak pohodlný jak býval. Shodli jsme se na tom, že byt přenecháme mladým, a sami se přestěhujeme do naší chaloupky, kterou jsme si poctivě opravovali a připravovali.

Oba moc rádi trávíme čas venku, na sluníčku. Manžel je ještě ke všemu zdatný kuchař a miluje grilování. Takže když jsme na chalupu jezdili jen na víkendy a na dovolenou, vždycky jsme si vytáhli plastové zahradní židličky a stolek a užívali jsme si volna.

Ovšem teď, když jsme se rozhodli se na chalupu přestěhovat, chtěla jsem si současně splnit svůj velký sen – pořídit si pořádný zahradní nábytek. Ten plastový se mi nikdy nelíbil, sem tam se propálil, poškrábal se a dokonce se i lámal, takže jednou se židlička i s manželem poroučela k zemi.

Teakový nábytek byl tou správnou volbou

Po poradě s našimi dětmi a známými jsme dospěli k závěru, že nejlepší bude teakový nábytek. Známá, naše dnešní sousedka, ho sama má na verandě, tenkrát jsme se na něj šli jen tak zběžně podívat. Moc se mi zalíbil, vypadal velmi solidně a rustikálně, krásně do zahrádky zapadal. Vytvářel takovou tu milou domácí atmosféru.

Inspiraci na zahradní nábytek naleznete třeba na Internetu

Našli jsme si na internetu pár obchodů a rozjeli jsme se na vytoužený nábytek podívat, už tenkrát jsem věděla, že jiný prostě nechci. Moc se mi líbila barva i vzhled. V obchodě nám ukázali všemožný zahradní nábytek – několik různých židliček, lehátka, stolky, celé sady nábytku, ale žádnou v té barvě co měla sousedka. Ty nabízené byly takové tmavší, zlatavé, kdežto sousedka měla takový stříbrošedý. Neváhala jsem se prodavače optat, a odpověď mne velice potěšila, nábytek tu krásnou opotřebovanou barvu získá časem.

Tip na článek:  Plovoucí podlaha jako hit moderní domácnosti

Manžel stále trochu váhal, ovšem po vysvětlení, jak je teakový nábytek snadný na údržbu, stačí ho udržovat teakovým olejem, pookřál. Navíc, když nám pan prodavač řekl, že ho můžeme nechávat venku celoročně, bylo vyhráno. Manžel totiž nesnášel, když jsme náš plastový nábytek museli skladovat v úzké chodbě, kudy chodíme do kuchyně, a museli jsme se kolem složitě protahovat.

Nakonec jsme koupili rovnou čtyři židličky a stolek, odvezli jsme si je a hned jsme je rozestavili na zahrádku. Jsem moc ráda, že jsme se tenkrát takto rozhodli, nábytek už pomalu získává tu krásnou barvu a já si nemohu vynachválit. I naši mladí, když přijeli, říkali, jak nám ta zahrada krásně prokoukla.

Seating Arrangement Chair Table
Inspiraci naleznete třeba na Internetu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *