Než si objednáte novou střechu – nad čím se zamyslet?

Houses City Brick Architecture
Sweetaholic / Pixabay

Ať už stavíte či rekonstruujete, bývá opravdu kvalitní a odolná střecha vysokou položkou vašeho plánovaného rozpočtu. Její realizaci se proto vyplatí promýšlet ze všech možných úhlů. Šikovně řešená horní část nemovitosti vám totiž může přinést nejenom úsporu cenného tepla, ale třeba i nové obytné prostory.

Stačí si jen položit při realizaci střechy ty správné otázky a budete mít okamžitě jasno.

Spolehnu se na odborníky nebo se pustím do práce sám?

Pokud nejste dostatečně zruční, a navíc vám v tomto oboru chybí jakékoliv zkušenosti, měli byste na první variantu opravdu hodně rychle zapomenout. Další možností jsou dodavatelské práce – sami si sjednáte tesaře, pokrývače i klempíře. Na první pohled se to může zdát leckdy výhodnější, ovšem jen za předpokladu přesné návaznosti prací. Jestliže se jedna skupina zdrží, realizaci střechy to nejenom prodlouží, ale mnohdy také prodraží. Chcete-li se tomuto riziku vyhnout, poohlédněte se po těch tzv. na klíč.

Tip na článek:  Rady a tipy jak vybrat paletový vozík

Jak na výběr střešní krytiny?

Z položkového rozpočtu jde vždy o nejvyšší částku. A nezáleží na tom, zda je ve hře rekonstrukce či oprava střechy. Sázíte-li na trvalé hodnoty, zvolte si pálenou tašku nejlépe s glazurou. O něco levněji vycházejí tašky betonové a využít lze rovněž plech. Ale nerozhodujte se jen podle ceny, nebojte se vyhledat konzultaci s odborníkem, který vám poradí ideální materiál střešní krytiny s ohledem na konstrukci domu i předpokládaný vývoj počasí ve vašem regionu.

Chci jenom střechu, nebo i něco víc?

Poslední důležitou části budování a rekonstrukce střechy je bezpochyby volba nezbytných doplňků. K mání je vše – od střešních oken až po svody a okapy. Je nutné splnit zákonné normy a mnohdy přistupovat na kompromisy. Jak na to vám poradí například firma Střechy Novák, jež každým rokem vybaví tímto aspektem spokojeného bydlení více než 300 nemovitostí. Zcela běžně realizuje střechy v Praze, ale i v jiných částech ČR. A cizí jí nejsou ani rekonstrukce činžáků a panelových domů, díky nimž vznikne v podkrovní ceněný a útulný obytný prostor. Zjistěte více na Strechy-novak.cz.

The Window The Roof Of The Residence
pasja1000 / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *