Graffiti na fasádě? Pro odborníky žádný problém

Graffiti na fasádě? Pro odborníky žádný problém
Graffiti na fasádě? Pro odborníky žádný problém

Vandalismus je všudypřítomný a bohužel se projevuje i jinak, než „jen“ formou nápisů lihovými fixy po městských lavičkách a odpadkových koších. Pokud si sprejer vybral za cíl fasádu vašeho domu a udělal si z ní soukromou galerii moderního (ne)umění, neklesejte na mysli. Odstranění graffiti sice není záležitost pro laika, ovšem pro zkušené profesionály jde o každodenní rutinu.

Proč se do čištění nepouštět svépomocí?

Odstranění graffiti je náročný proces. Sprejeři používají kvalitní barvy, které se dostávají hlouběji do struktury fasády, a nelze se jich dost dobře zbavit běžnými čisticími prostředky. Pokud vás napadlo, že plochu zkusíte přemalovat, zbytečně se nenamáhejte a neplýtvejte prostředky – graffiti pravděpodobně nepřekryjete a bude nadále prosvítat.

Jak fasádu čistí profíci?

Odborníci mají s čištěním povrchů od graffiti bohaté zkušenosti a moc dobře vědí, jaké čističe a techniku použít. Chcete-li mít jistotu stoprocentního výsledku, obraťte se na firmu AXIOM REAL. Patří k předním specialistům ve svém oboru a poradí se se všemi druhy nečistot. Navíc nabízí komplexní servis, který zahrnuje aplikaci speciálního antigraffiti nátěru.

Tip na článek:  Jak vybrat správnou matraci

Firma AXIOM REAL vyčistí fasádu vašeho domu od graffiti, tagů, lihových fixů i nápisů různorodými psacími potřebami. Překážkou nejsou ani zbytky lepidla po plakátech či jiné nečistoty, které na daném povrchu nemají co dělat.

V první fázi technik určí stupeň znečištění a navrhne optimální postup čištění. Zároveň provede vzorové čištění, na základě kterého uvidíte, jak bude fasáda po odstranění graffiti vypadat.

Prevence v podobě antigraffiti nátěru

Po důkladném vyčištění povrchu se sami rozhodnete, zda na fasádu či jiný povrch necháte aplikovat preventivní antigraffiti nátěr. Další případné mytí fasády vždy proběhne rychle bez zbytečných komplikací. Vrstva speciálního nátěru nepropustí barvu k povrchu, a tím mu zajistí dlouhodobou ochranu. Více se dozvíte na www.ars.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *