Vybírejte si nože takovým způsobem, aby perfektně ladily s kuchyňskou linkou

Nezáleží na tom, jestli je pro vás vaření pouze nutností, oblíbeným koníčkem, či vás dokonce živí, neobejdete se bez špičkového vybavení. Na téma nádobí toho již bylo napsáno dost, ale co si počít v situaci, kdy je nutné zvolit správné nože?

Elegantní design

Nejdříve je nutné si uvědomit, že stvořit perfektní čepel s požadovanými vlastnostmi je úplným uměním, za které se platí. Kuchyňské nože vyžadují celou řadu kritérií, díky nimž vám vydrží dlouhá léta a budou bez problémů plnit svou funkci. Základem všeho je solidní ocel, jež bude odolávat vlhkostem i kyselému prostředí, stejně jako držet ostří, snadno se brousit a podobně.

Nejen z funkčního, ale i z estetického hlediska je skvělou volbou především damašková ocel s několika desítkami vrstev. Daný druh totiž patří celosvětově mezi nejuznávanější varianty materiálů pro kuchyňské, outdoorové, lovecké i další použití. Ihned na první pohled vás zaujme i jedinečný vzhled, který si lze prohlédnout v kategorii sady nožů pod vloženým odkazem.

Tip na článek:  Jak si zajistit zásoby microgreens na celý rok? Stačí znát několik šikovných triků

Krásný doplněk

Zpracování damaškové oceli totiž zanechává na povrchu produktů jakési barevné mapy, jež zaujmou na první pohled. Nezanedbatelným doplňkem jsou i dřevěné rukojeti, jejichž výběr musíte přizpůsobit odstínu kuchyňské linky i skříněk. To samé přirozeně platí i pro přiložený stojánek. Zaujme vás akáciové, olivové, či jiné dřevo?

Myslíte-li to s vařením vážně, zaměřte se pouze na ověřené produkty vytvořené s použitím nejmodernějších materiálů. Dobrým příkladem jsou třeba nože od společnosti Xinzuo, jež se zaměřuje na ruční zpracování damaškové oceli i dřevěných rukojetí. Otevřete si internetové stránky e-shopu pod odkazy, prohlédněte si pestrou nabídku položek a rozhodněte se sami, jaký výrobek padne do oka vám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *