Jak zvládnout podnikání?

Soukromým podnikatelům, kteří jsou úspěšní, lze závidět jak jejich postavení, tak i jejich finanční možnosti. Protože jejich příjmy jsou neomezené a zároveň jsou tito i svými pány, kteří si mohou žít tak, jak si jenom usmyslí a jak to zákony dovolují.

Ovšem příjmy soukromých podnikatelů nejsou neomezené jenom horní hodnotou. Mohou být nejen extrémně vysoké, ale mohou být navzdory odváděné práci klidně i nulové nebo dokonce mohou dosahovat záporných hodnot.

Ovšem i podnikatelé jsou lidé, a tak i ti musí mít z čeho žít. A když jim jejich firma nevynáší a oni se tak ocitnou div ne na mizině? Pak si tito musí nejednou vypomoci tak, že se pokusí sehnat nějakou půjčku, jež by jim zajistila aspoň nějakou šanci na důstojné přežití, a současně vytáhla i jejich firmu z nesnází.

A je to často jedině nebankovní hypotéka pro podnikatele, jenž dává možnost přijít k penězům. Pokud je totiž dotyčný podnikatel v nesnázích takového rozsahu, že už nedokáže prokázat dostatečně vysoké příjmy, pokud má tento nějaký nepříjemný záznam v registrech dlužníků nebo se dostal do spárů exekutorů, banky nejeví zájem mu cokoliv poskytnout, aby o své finance náhodou nepřišly. A právě nebankovní hypotéka se v tu chvíli ukáže jako nejspíše jen jediná stále ještě dostupná alternativa.

Tip na článek:  Hledáte bydlení? Máme pro vás tipy na půvabné rezidenční projekty v Praze

Podnikatelská hypotéka je totiž dostupná prakticky všem, kdo nejsou beznadějně předluženi, kdo mají příjmy postačující aspoň na ty nejnižší flexibilně nastavitelné splátky a kdo také mohou dát coby záruku toho, že vše řádně splatí, do zástavy nějakou vlastní nemovitost.

Jakmile jsou tyto podmínky splněny, nebankovní společnost ochotně a za výhodných podmínek půjčí. Klidně i na třicet let, klidně i tomu, kdo bude splácet jen po malých částkách, s příznivými úroky a bez poplatků předem. A to by bylo, aby se s pomocí takové půjčky nedalo zase všechno do pořádku.

Kalkulačka a mince
Kalkulačka a mince

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *