Hledáte jednoduchý, ale efektní doplněk do interiéru?

Každý z nás má jiný prvek, který pro něj symbolizuje onu pohodu a hřejivé teplo domova. Pro někoho jsou to textilie, pro jiného fotografie jeho blízkých na nočním stolku a nemenší kategorie lidí nedá dopustit na ty správné obrazy na zeď.

A je to skutečně tak. Byt, byť zařízený sebelépe, působí s holými stěnami vždy smutně a „nedomácky.“ A vcelku nezáleží na tom, zda jste fanoušky velkých pláten na pohovku nebo si raději dopřejete menší uvítací obrázky hned v předsíni. Říká se, že kdo má židli, ten bydlí. A my dodáváme, že kdo má obraz, ten bydlí útulně…

Ozvláštní každou místnost

Jedinečný vzhled těchto dekorací rozhodně není možné popřít. Moderní obrazy nabízejí mnohem více různých možností. Určitě nejde jen o uniformní nárysy krajin či kýčovité květiny či obrázky asijských sošek, jako tomu bylo dřív. Žádná jednolitá nuda, ale výběr, který dokáže skutečně odrazit vaši osobnost.

Stačí chtít takové dílo, které bude vypadat dobře ze všech stran a bez kompromisů doplní jakýkoli panující styl v místnosti – od toho retro, přes modernu až po eklektickou stylizaci. Pokud se dobře díváte, lze najít vhodný obraz opravdu kamkoliv.

Aby obraz vypadal přesně tak, jak má

Není ovšem jedno, kam a jak svou novou dekoraci pověsíte. Jestliže pořizujete jen jeden, dominantní, pak ho vždy umístěte tak, aby se jeho střed nacházel ve výšce očí. Jedině tak jeho kvality po všech stránkách vyniknou, aniž by si pro sebe na zdi ukrajoval příliš mnoho pozornosti. Nezapomeňte také, že větší plátna potřebují dostatečný odstup k tomu, abychom si mohli jejich vzhled náležitě vychutnat.

Tip na článek:  Převlečte byt do nového kabátu

A co když dáváte přednost více malým obrázkům? Ani to není problém. Stačí je seskupit do nápadité koláže. Všeobecně platí, že do bytů s nízkými stropy se hodí obrazy na výšku a do místností s vysokými proporcemi se hodí jejich přesný opak. Ve hře je optický trik, díky němuž bude nakonec celkový dojem jednoduše dokonalý.

Jak seskupit více obrazů

Velké obrazy dávejte vždy spíše ke kraji a těmi menšími vyplňte mezery mezi nimi. Vybrat si můžete mezi symetrickým a symetrickým uspořádáním, vždy však dbejte na to, aby strany nebo rohy obrazů dodržovaly jednotnou linku. Jinými slovy, svá malá umělecká díla můžete rovnat horizontálně, vertikálně či podle diagonály. A mezery? Ty nikdy nedělejte větší, než je velikost jednotlivých obrazů.

Náš tip: Díla s výraznými motivy kolem sebe potřebují dostatek prostoru, který jim dovolí vyniknout. A snažte se, aby k sobě obrazy nějakým způsobem ladily. Může je spojovat podobný rám, tématika nebo třeba barevnost.

Jděte na to netradičně

A když moderní obraz, tak se vším všudy. Proč se spokojit jen malovanými nebo tištěnými díly, když si můžete dopřát i kovové, dřevěné či třeba ledově ocelové! Velký výběr v těchto kategoriích naleznete u specialistů z e-shopu Vesardi.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *