Instalace fotovoltaické elektrárny se znásobují

Člověk by na první pohled usoudil, že lidé budou mít tendenci šetřit, když je situace poměrně nejistá. Ukazuje se, že Češi jsou domněnky pravým opakem. Naopak se obývají inflace, chtějí investovat do chytrého a výdělečného řešení a když jim navíc snížit energetickou náročnost rodinného domu, je to sázka na jistotu. A přesně to fotovoltaická elektrárna slibuje. I proto se instalace tohoto řešení značně znásobují.

Pomalý rozjezd, rychlý spád

Mnoho odborníků zejména z počátku tomu úspornému řešení mnoho šancí nedávalo. Důvod byl prostý – přece jenom mluvíme o dražší záležitosti (zejména pokud se nevyužije program Nová zelená úsporám). Do vínku tomu všemu nahrával fakt, že fotovoltaika měla poměrně pomalý rozjezd. Pomalý nárůst domácích instalací v roce 2010 opravdu nenaznačoval, že by do pár let byly panely na každém druhém domě.

Nakonec se však opravdu ukázal opak a fotovoltaika se začala instalovat nejen na střechy rodinných domků. Jistou měrou rychlý spád rozjely i stále se zvyšující ceny za energie, kterým se lidé chtěli vyhnout. A nedávná energetická krize tomu všemu dala jenom pomyslnou korunu.

Tip na článek:  Investice do zlata je vhodná pro drobné i velké investory

Jaká je budoucnost fotovoltaiky?

Nabízí se otázka, jak to s fotovoltaickými elektrárnami bude do budoucna. Aktuálně má prostor ke zlepšení, ale samozřejmě je zde i možnost zhoršení se. Jak to tedy vidí odborníci, kteří se solární energií a tímto úsporným a stejně tak ekologickým řešením zabývají?

Jsou toho názoru, že technologie vyrábějící energii ze slunce se ještě do roku 2030 více rozvine. Z hlediska výrobních nákladů se fotovoltaika stane jedním z nejlevnějších výrobních kapacit v České republice. I proto bude zájem opravdu obrovský.

Očekává se také, že se bude přicházet s novými řešeními, které budou cenově dostupnější, leč na kvalitě nebo rychlosti vyráběné energie to nebude mít žádný vliv. Podle odborníků se pozornost upne na výkonnější fotovoltaické panely a na účinnější měniče napětí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *