Jaké budou trendy v interiéru v roce 2022?

Chcete si zařídit bydlení podle nejnovějších trendů? Zjistěte, čím se budou řídit návrháři pro příští sezónu a vyberte si z nich to, co vám bude nejvíce vyhovovat.

Vsaďte na vysokou mobilitu

Svůj interiér si rádi neustále měníme podle našich představ. Není však nic obtížnějšího, než stěhovat nábytek. Proč ho tedy nevybrat tak, aby k něčemu podobnému přímo vybízel? Pamatujte na to, že pokud koupíte model s kolečky, stanou se přesuny po místnosti velmi snadnou záležitostí. Mnohá křesla nebo dokonce postele lze snadno přesouvat třeba i se spícími „nájemníky“ uvnitř (může jít  o domácí zvířata či třeba malá miminka), což v mnoha situacích jistě oceníte. Aby však bylo vše maximálně bezpečné, pak vždy pátrejte nábytku vybaveném systémem snadno ovladatelných brzd.

Čalouněný nábytek z přírodních materiálů

Textilie dokážou do našeho domova vnést pocit pohodlí a ničím nerušené útulnosti. Zapomeňte na kůži, mnohem více trendy jsou nyní nejrůznější výšivky a ornamenty vyvedené přímo na textilii. Doporučujeme zejména na elegantní verze, které neodhalují nic navíc, ale zároveň tomuto trendu vychází vstříc. V obchodech je obvykle doplňují nápadité výšivky s šitými vzory či stará dobrá nášivka, jež bývá mnohem levnější. Velmi často bývají nejrůznější potahy na pohovku nebo třeba kuchyňskou židli také vícevrstvé, přesto však působí neobyčejně vzdušně.

Na scénu se vrací oblíbené tapety

Jejich hlavním heslem je střídmost – motivy přes celou stěnu se zkrátka už nenosí. Ale pokud se ustálí jako dokonalá součást celku, nemá jejich přítomnost zkrátka chybu. Mohou být kontrastní i sázet na rafinovanost pojetí tón v tónu. Jednoduše s nimi prorazíte – a o to přece jde, co říkáte? Díky nim bude vaše bydlení opravdu po všech stránkách jedinečné.

Tip na článek:  Nechte stát, aby vám přispěl na opravu domu. Dotace Nová zelená úsporám 2021 se o to postará

Kožené doplňky jsou stále aktuální

Hledáte elegantní, ale přitom maximálně praktický doplněk do svého bydlení, který se může chlubit skutečnou nadčasovostí? Pak by vám neměl uniknout široký výběr luxusních kožených sedaček, taburetů nebo drobnějšího vybavení především od známých italských, ale i českých nebo slovenských výrobců. Aby byl výsledný efekt dokonalý, pak vždy nakupujte tam, kde je kladen důraz na používání kvalitních materiálů a neotřelého designu.

Výrobce svého nového vybavení do bytu si tak vybírejte zejména podle nápaditosti a preciznosti zpracování hotových výrobků. Nechcete utrácet až přespříliš? Pak vsaďte na dobrovolníky, kteří vám kromě luxusní kůže nabídnou i její velmi povedenou imitaci. Podle současných bytových trendů by totiž funkční a skvěle vypadající módní kousky neměly být omezeny hloubkou vaší peněženky, ale pouze a jen vaší chutí a nadšením pro nové věci. A s tím souvisí i další bod.

Trendem je udržitelnost

Není vždy nutné sázet na zbrusu nový nábytek z obchodních řetězců. Ovšem pokud nakupujete zboží z druhé ruky, snažte se překontrolovat jeho stav osobně a odhalit případná poškození. Matraci u postelí (ale i dětských postýlek) byste pak měli vyměnit téměř vždy. Nikdy totiž nevíte, jak ji majitelé před vámi čistili, nebo zda na ní neukládali například domácí zvířata.

Nechte si poradit na nečekaném místě

Nejste si jistí, zda by se zmíněné trendy hodily i do vašeho obydlení? Poptejte se odborníků. Možná vás to udiví, ale realitní makléři jsou si se svými klienty tak blízcí, že se leckdy stávají i poradci v mnoha oblastech života. Od bydlení, přes práci až po partnerský život. A dobře tedy ví i to, zda jsou aktuální trendy opravdu vhodné pro běžné bydlení či ne. Jedním dechem vám tak doporučí vhodné RPG byty Ostrava a zároveň poradí s jejich vybavením a zařízením. A to se rozhodně cení.

A kde sehnat vhodné nemovitosti ke koupi nebo k pronájmu? Vsaďte na specializovaný portál Reality.idnes.cz.

Pokud hledáte inspiraci na vybavení svého pokoje kvalitním nábytkem, navštivte internetový obchod Dřevěná krajina.

Bedroom Furniture Interior Design - tonlonkhu / Pixabay
Jaké budou trendy v interiéru v roce 2022?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *