Nechte se okouzlit dekoracemi z přírodních materiálů

Dekorace dotvářejí příjemnou atmosféru každého interiéru. V současné době se stále častěji těší oblibě dekorace pro jejichž výrobu se využívají přírodní materiály. Mezi oblíbené materiály pro přírodní dekorace patří dřevo, ratan, sušené květy nebo plody, větve nebo mech. Vyrobit nebo pořídit si můžeme dekorace laděné tématicky – vánoční, velikonoční, podzimní, jarní nebo zimní. K dostání jsou však i dekorace, které využijeme celoročně.

Dekorace z přírodních materiálů se však využívají také pro méně tradiční balení dárků. Pokud patříme mezi ty, kdo milují ruční práce, můžeme si takovou dekoraci vyrobit snadno. K dostání je velké množství polotovarů, které dozdobíme tím, co nám nabízí příroda. Pokud nepatříme mezi ty, kdo mají ruce šikovné, nemusíme být smutní. Zatoužíme-li po nějakém originálním kousku, poohlédneme se v obchodech či na e-shopech. Nádherné přírodní dekorace nabízí e-shop ratan. cz.

Dekorační věnce na dveře, terasu nebo do okna

Dekorační věnce mohou zdobit jak zdi terasy či balkonu, tak i okno nebo vchodové dveře. Základ tvoří kruhový korpus různě velkého průměru, nejčastěji vyrobený z proutí, ratanu či větviček. Tento základ pak dodekorujeme podle ročního období, ke kterému je věnec určený.

Tip na článek:  Venkovní rolety a žaluzie využijete i v zimě

Chceme-li, aby nám korpus vydržel, volíme jako jeho základ ratan. Jedná se o šlahouny lián, které rostou v pralesních oblastech jihovýchodní části Asie. Je to materiál pružný, dobře se s ním pracuje a výhodou je také jeho odolnost a trvanlivost.

Vzhledem k tomu, že již máme podzimní čas, můžeme si hotový základ dozdobit přírodninami podzimními – mechem, barevným listím, větvičkami s podzimními plody, kaštany nebo bukvicemi. Pro výrobu věnce na zimní období využijeme větvičky jehličnanů, které dozdobíme šiškami, listy mahonu a pro výrobu mašle můžeme použít nastříhanou pytlovinu.

Dekorační věnce však nemusí být pouze zavěšené, dá se jimi ozdobit také stůl.

Nechte se okouzlit dekoracemi z přírodních materiálů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *