Jak umístit pohovku tak, aby byla správně?

Rozhodli jste trochu pozměnit svůj obývací pokoj? Pak kromě malování i hýbete nábytkem. Při umísťování nábytku však buďte opatrní, existuje několik pravidel, která je třeba dodržovat. Pravidla se týkají také umísťování pohovky, která je stejně jako konferenční stolek součástí každého obývacího pokoje. Většina lidí pohovku umísťuje tak, aby byla naproti televizní obrazovce. Jenže kupodivu podle toho se řídit nemáte – dokonce ani nesmíte.

Pohovka nesmí být nikdy zády ke dveřím

Jak již bylo zmíněno, při umísťování pohovky se většina lidí zajímá o jedno, a sice aby byla pohovka čelem k televizní obrazovce. Nikdo nemá rád, když se při sledování oblíbeného pořadu musí naklánět. Jenže umísťovat pohovku jenom podle tohoto není dobré. Dokonce by se to nemělo.

Jedním z klíčových pravidel, kterým se řídit, když umísťujete pohovku v obývacím pokoji, je, že pohovka nikdy nesmí být zády ke dveřím. Sedačka by měla být orientována tak, aby na ni šlo krásně vidět. Člověk by měl mít při vstupu do místnosti ihned přehled o tom, kdo se v ní nachází.

Tip na článek:  Jak zařídit kancelář, aby v sobě kombinovala pohodlí i profesionalitu?

Ať je kolem sedačky hodně místa

O pohovku by se nemělo v žádném případě zakopávat. Člověk by do ní taky neměl narážet, když půjde kolem ní. Při umísťování sedačky tak pamatujte na to, abyste kolem ní nechali dostatek volného prostoru. Pokud chcete vedle ní umístit další kusy nábytku, vždycky by mezi jednotlivými kusy nábytku měl být alespoň několikacentimetrový rozdíl.

Tip na závěr

Pokud si pořizujete zbrusu novou pohovku, vybírejte ji na základě toho, jak velká je místnost, v níž bude sídlit. Pokud je obývací pokoj velké velikosti, nemusíte se bát kožené sedačky, která je prostornější a masivní. Stejně tak jsou vhodné rohové sedací soupravy, které tak hezky vyplní volný prostor. Pokud jste však majitelem menšího obývacího pokoje, volte raději menší textilní sedačky, které jsou jen pro pár lidí. Ideální je rozkládací kousek.

Jak umístit pohovku tak, aby byla správně?
Jak umístit pohovku tak, aby byla správně?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *