Jaký regál a regálovou sestavu zvolit?

825-1012194051Regály jsou skvělým úložným prostorem, který oceníte v dílně, garáži i kuchyni. Nabídka je sice široká, ale vybrat správně nemusí být takový problém, pokud víte jak vybírat a podle čeho. Začněte odpovědí na otázku, k čemu budou regály sloužit, pak kde budou regály umístěné a kolik místa mohou zabírat. Pak už stačí vybrat podle kritérií správnou regálovou sestavu. Jaké kritéria, to se dočtete v našem článku.

Do garáže, domácnosti nebo skladu?

Otázka k čemu a kam je první, která vás musí napadnout. Musíte vědět, jestli hledáte regály nebo regálové systémy do dílny, garáže, kuchyně nebo do archivu, kanceláře nebo skladu. Pokud víte kam a co v nich bude uskladněné, můžete začít vybírat konkrétní typy podle zadaných kritérií.

5 důvodů, proč si vybrat regál

  1. snadná manipulace
  2. variabilita
  3. jednoduchá montáž
  4. možnost rozšiřování
  5. lehkost

Druhy regálů

Nabídka s regály je opravdu široká a výrobců je celá řada. Existuje základní rozdělení regálů, a to podle použitého materiálu. Máte tak na výběr:

Dřevěné regály

Dřevěné regály jsou určené především do interiérů a do místností, kde je sucho a kde nebudou vystavené vlhkosti. Tyto regály splňují především vedle funkce praktické i funkci estetickou. Nejčastěji se vyrábějí z borovicového dřeva a bez povrchové úpravy.

Je možné je různě mořit nebo lakovat. Jsou fixované k nosníku a boční straně vruty. Montáž je tak velmi jednoduchá a rychlá. Dřevěné regály se nejčastěji využívají jako stojany na knihy, květiny a další dekorativní prvky v interiéru.

Tip na článek:  Plánujete investici do rekonstrukce? Specializovaný úvěr vám s tím pomůže

Drátěné regály

Drátěné regály jsou vyhledávané pro svůj elegantní a nadčasový design a jsou určené především k uskladňování lehkého zboží, potravin nebo drobných předmětů. Své uplatnění najdou především v kuchyních, jídelnách nebo obývacích pokojích.

Plastové regály

Plastové regály nejsou většinou výškově nenastavitelné, ale jejich montáž je velice jednoduchá a bez použití spojovacího materiálu a nářadí. jejich výhodou je lehká konstrukce a možnost umístění i do vlhkého prostředí.

Univerzální kovové regály

Kovové regály patří mezi nejoblíbenější typ, a to díky jejich univerzálnímu použití. Moderní a odolné kovové regály nabízejí vysokou nosnost, a hodí se do prostor se zvýšenou vlhkostí jako jsou sklepy, garáže nebo dílny či sklady.

Šroubovací nebo bezšroubové regály?

Pří rozhodování vám pomůže odpověď na otázku: jak často s nimi bude manipulovat a stěhovat je. Pokud je sestavíte a postavíte na místo, kde budou na dlouhou dobu, pak je dobré zvolit regály šroubovací.

Sestavování je sice o něco delší, ale cena je nižší. Oproti bezšroubové kovové regály jsou poskládané během několika minut, dají se snadno rozebrat a přesunout na nové místo. Pro sestavení bezšroubových regálů není potřeba žádné nářadí ani pomůcky.

8249183

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *