Kupujete novou motorovou pilu? Nechte si poradit od odborníků

Kdo vlastní zahradu nebo se stará o veřejnou zeleň či kácení stromů, neobejde se bez kvalitní motorové pily. Současný trh nabízí řadu moderních pil, které se od sebe liší s ohledem na fakt, pro kterou činnost se budou využívat. V nabídce naleznete kvalitní pily motorové od celosvětově uznávaných výrobců.

Profesionálové především potřebují maximální výkony při co nejmenší hmotnosti. Středně silné motorové pily pro lesnictví je určitě uspokojí, protože se jednoduše obsluhují. Lze s nimi snadno provádět probírky nebo těžby menších objemů i v silných porostech. Dlouhodobé nasazení s maximální výkonností zajistí profesionální silné motorové pily pro nejvyšší zatížení, určené pro lesnictví a těžbu a zpracování tvrdého dřeva. Tyto motorové pily například zaručují startování bez problémů při každém počasí.

Speciální ergonomicky řešené pily využijete při ošetřování stromů, odměnou vám budou skvěle čisté řezy a minimum poškození kůry. Pro ošetřování stromů ve větší výšce – až několika metrů, zvolte vyvětvovací pilu s dlouhou teleskopickou tyčí.

Saw Fire Chainsaw Trees Morsch - maja7777 / Pixabay
maja7777 / Pixabay

Vybírat můžete na mnoha místech

Sortiment motorových pil je v současnosti skutečně široký a vy se při výběru řiďte především vlastními zkušenostmi a potřebou, kde pilu nejvíce uplatníte. Důležitým faktem při pořizování nové motorové pily je i čas, po který ji budete používat. Půjde o občasné používání nebo každodenní zápřah při maximálních výkonech? Profesionálové potřebují k řezání profesionální pily, ostatní mohou vybírat mezi všestrannými pilami s nižším výkonem, spotřebitelskými k občasnému využití nebo speciálními modely na určité práce na stromech.

Všímejte si rovněž funkcí, které konkrétní druhy pil nabízejí. Mají snadné startování a ovládání, vyvážený motor nebo snížené vibrace na rukojeti? Předem myslete i na dostatečnou údržbu a ujistěte se, že prodejce zajišťuje obsáhlý servis k danému modelu motorové pily.

Tip na článek:  Poklad našich zahrady - chutný a zdravý rybíz

Motorové pily Husqvarna

Momentálně řešíte výhodné akce na motorové pily, protože si potřebujete nějakou kvalitní pořídit pro úpravy v okolí domu? Možná patříte mezi profesionály a motorové pily se vám pod rukama protáčejí skoro každý den. Motorové pily Husqvarna vám nabízejí široký sortiment, kde není nouze o kvalitu při maximální výkonnosti. Svůj výběr uskutečňujte podle druhu pohonu a podle použití. K dostání jsou řetězové motorové pily na benzín, elektrické motorové pily i vyvětvovací speciální motorové pily. Na své si přijdou profesionálové, farmáři i ostatní, co pily potřebují jen občas.

Tree Forestry Work Cases Tribe - WFranz / Pixabay
WFranz / Pixabay

Bezpečnost především

Motorové pily Husqvarna se vyznačují maximální bezpečností (řetěz se zastaví pod jednu vteřinu). Výrobce nepodceňuje ani ochranu proti elektrickému nebo mechanickému přetížení v případě zaseknutí řetězu. Samozřejmostí jsou praktické ergonomické požadavky. Dalšími důležitými znaky dobré motorové pily jsou nízké vibrace a hlučnost.

Nevíte, kterou pilu upřednostnit? Zaměřte se na druhy práce, které s nimi hodláte provádět! Budete prořezávat větve, lehce řezat slabší průměry, silné stromy nebo žádáte hobby využití? Husqvarna má pro vás řadu skvělých řešení několika druhů pil. Výhodou pro vás bude snadné a rychlé startování, bezproblémové ovládání, ergonomický design, zachycovač řetězu, nižší spotřeba paliva a nižší hladina emisí, účinná brzda, nižší míra opotřebení.

Vstříc novým technologiím

U motorové pily Husqvarna se setkáte například se systémem Air Injection, což je odstředivý systém čištění vzduchu, který se stará o delší intervaly mezi čištěním filtru a o menší míru opotřebení. Nastavitelné olejové čerpadlo vás zase umožní jednoduché seřízení mazání řetězu podle aktuální potřeby. Antivibrační tlumiče zdárně absorbují vibrace, což je pro ruce obsluhy značná úleva. Lehké a výkonné motorové pily jsou skvělým řešením pro práce na zahradě, v lese, v domě i při záchranářských pracích.

Chainsaw Tree Tree Pruning - WFranz / Pixabay
WFranz / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *