Nákup kola pro děti můžete uskutečnit i on-line. Poradíme vám, na co si dát pozor

Jarní teplé počasí už klepe na dveře, ale obchody se sportovními potřebami jsou stále zavřené. A co tedy s tím? Pořiďte jednoduše vše potřebné on-line. Dítě si nemusí nutně kolo „zkusit“, s těmi správnými znalostmi vše zvládnete i bez fyzického kontaktu s touto sportovní pomůckou. Už předem vás musíme varovat před velmi častou chybou – dětská kola nikdy nekupujeme větší. Opravdu je vždy nutné vsadit na tu správnou velikost. A to i za cenu, že z ní dítě brzy vyroste. Větší kola se dětem jen špatně ovládají, navíc je leckdy nezvládnou ani fyzicky „utáhnout.“ Vy sice ušetříte, ovšem dítěti jeho oblíbenou aktivitu výrazně ztížíte nebo dokonce znechutíte. A to za to rozhodně nestojí.

Jak poznat správnou velikost kola?

Jde to už na první pohled. Pokud se váš potomek postaví nad kolo obkročmo, mělo by mezi trubkou rámu a jeho roztokem zbýt přibližně na pěst místa (samozřejmě na dospělou pěst). A potíže by nemělo dělat ani dosažení řidítek a pedálů. U menších kol je pak vhodné, aby vaše ratolest dosáhla nohama zcela bez potíží i na zem (při sezení na sedátku).

Zvláště poslední požadavek dělá často problém rodičům nejmenších dětí. I když lze na trhu poptat i modely, určené pro 2-4leté děti, nemusí jim vyhovovat. Jestliže tedy máte pochybnosti  tom, že dítě nově svěřené kolo zvládne, zůstaňte ještě nějakou dobu raději u odrážedla. Odpor k jízdě nebo získané špatné návyky se později jen těžko napravují. .

Tip na článek:  Akvarijní rostliny - deset mýtů, které jste již nejspíše slyšeli

Řiďte se průměrem ráfků kol

Jakmile se porozhlédnete po sortimentu dětských kol, zjistíte, že je jejich velikost udávána v tzv. palcích. V zásadě jde o čtyři velikosti. A jak se v nich orientovat? Pomůže vám následující tabulka.

Velikost kola Vzdálenost od rozkroku k zemi Vzdálenost od rozkroku k pedálům Doporučený věk
12“ (palců) 45 cm 39 cm 2 až 4 roky
16“ (palců) 50 cm 42 cm 4 až 6 let
20“ (palců) 60 cm 50 cm 6 až 9 let
24“ (palců) 65 cm 55 cm 9 až 12 let

Vybírejte i podle výbavy

Ovšem rozdíl není jen ve velikosti. Pokud tedy u některé kategorie váháte, podívejte se, co kola v ní obvykle mívají jako základní výbavu. Nejmenší dětská kola 12“ (palců) nabízejí demontovatelná balanční kolečka a brzdu fungující systémem zášlapu. Nemají převody, a i když obsahují pákovou brzdu, děti ji obvykle nedokáží používat.

Kola pro děti o velikosti 16“ (palců) již mají přehazovačku i klasickou pákovou brzdu. Bývají vybavena volnoběžným nábojem  a mohou mít odpruženou vidlici pro delší vyjížďky. A jak jsou na tom kola 20“ (palců)? Ta jsou, stejně jako nejvyšší kategorie dětských kol, vlastně takovou zmenšeninou kol pro dospělé se všemi potřebnými prvky a funkcemi.

Chcete bohatý výběr dětských kol včetně potřebných doplňků a s dárky k objednávce zdarma? Vyzkoušejte e-shop detska-kola.net. Kola vám domů dorazí už sestavená a v rekordním čase. A navíc za příjemné ceny.

Bike Child S Bike Wheel Cycling - schauhi / Pixabay
Nákup kola pro děti můžete uskutečnit i on-line. Poradíme vám, na co si dát pozor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *