Největší chyby při zařizování obývacího pokoje

Zařídit obývací pokoj může být velký oříšek. Hlavně, když v něm nemáte příliš mnoho místa. Ve velké místnosti ale také můžete udělat hodně chyb, které skončí nešikovným designem v interiéru. Vyvarujte se základních chyb a budete se u sebe doma cítit zaručeně mnohem lépe. Poradíme vám, jaké chyby lidé nejčastěji dělají při zařizování této společenské místnosti.

Dávejte si pozor na barvy a velké nákupy

V první řadě se zamyslete nad barvou stěn. Nemusíte se držet sterilně bílé ani barevné divočiny. Nejlepší jsou pozitivní a jemné barvy. Vyberte si jednu z nich a pusťte se do malování. Většina lidí chce udělat vše najednou, ale to je velká chyba. Inspirace na bydlení na vás čeká na každém kroku. Nekupujte proto všechny kusy nábytku, dekorace i obrazy najednou.

S velkými kusy i dekoracemi postupujte opatrně

České domácnosti se již mnoho let potýkají s velkým zlozvykem. Máme tendenci zaplnit místnost rozměrným nábytkem a všechno dáváme na stěny. Jestli na to máte místo, nebojte se posunout pohovku nebo křesla do prostoru. Pokoj získá více vzdušnosti. Podobné je to s dekoracemi. Každý milimetr pokoje nemusí být plný obrazů, suvenýrů, sošek nebo květináčů. Držte se toho, že méně je někdy více.

Tip na článek:  Klimatizace na míru k vám dorazí třeba i o víkendu

Nepřehánějte to se vzory

Ani se vzory to nesmíte přehánět. Možná se vám líbí výrazný koberec, ale v kombinaci s dalšími prvky už to možná bude trochu přes čáru. Při nákupu myslete také na to, jak bude koberec vypadat po čase a jak bude působit s ostatním nábytkem a dekoracemi, které již máte v interiéru. Lepší jsou koberce menších rozměrů, které nebudou zakrývat celou podlahu.

Kombinujte různé typy osvětlení

Víte, v čem lidé hodně chybují? Největší chyby v obývacím pokoji lidé dělají s osvětlením. Nebude vám stačit intimní ani centrální osvětlení. Pokoj totiž potřebuje obojí. Lustr v obýváku vám poslouží při běžném fungování. Pro sledování televize nebo čtení knihy ale bude mnohem pohodlnější stojací lampa, kterou umístíte blízko pohovky nebo křesla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *