Nová zelená úsporám vám přispěje třeba i na využití solární energie

Snažíme se, aby bylo životní prostředí okolo nás co nejčistší a nejméně zatížené naší činností. Leckdy ho však zatěžuje i ta, kterou přímo nevidíme. Víte například, odkud se bere elektřina, kterou používáte ve svých zásuvkách? Velmi pravděpodobně pochází ze spalování tzv. fosilních paliv.

Takže i když přímo z vaší zásuvky žádné emise neunikají, ve skutečnosti jich velké množství vyprodukuje elektrárna, která vám elektřinu dodává. A to už stojí za zamyšlení. A právě od toho je tu fotovoltaika dotace, která chce prostřednictvím státu přiblížit obnovitelné zdroje všem lidem napříč společenskými vrstvami.

Dotaci může získat každý, stačí jen splnit dané podmínky

Zajímá vás, jak vysoké dotace na fotovoltaiku jsou? To nelze přesně říci. Do velké míry totiž závisí na tom, jakým způsobem se doma rozhodnete elektřinu využívat. Pokud to bude například jen k ohřevu vody, ušetříte méně, než když budete s její pomocí třeba i vytápět. Ale pojďme se už podívat na konkrétní čísla.

Tip na článek:  Nebankovní půjčky – mají peníze skutečné pro každého?

Na největší příspěvek od státu se mohou těšit majitelé, kteří si pořídí solární termický systém, určený na přípravu teplé vody a také k přitápění. Získají až na 50 000 Kč. To je velmi slušná částka, která se v rodinném rozpočtu bude zcela jistě hodit. Značně tak zkrátí i návratnost vaší vložené investice a finance se tak rychle dostanou do plusu.

Jaké jsou další podmínky? Seznamte se s nimi předem

Ale ve hře rozhodně není jen solární ohřev vody. „Příjemkyní“ dotace se může stát i solární elektrárna na klíč, pokud splní zadaná kritéria. Ta říkají, že musí být připojena ke stávající elektrické síti a svým výkonem nesmí přesáhnout 10 kWp. Jde tedy spíše o menší modely, na velké stroje dotaci neuplatníte.

Na vše se můžete jednoduše vyptat svého poskytovatele energií, který za vás vyřídí i veškeré potřebné papírování. Více informací získáte třeba na stránkách Eon.cz.

Jeden myslel na “Nová zelená úsporám vám přispěje třeba i na využití solární energie

 • 11.1.2022 (12.33)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,
  Vlastním chatu, která má pultovou střechu 30m2, tak bych se chtěl zeptat, jestli by bylo možné a výhodné nainstalovat solární panely a co to vše pro mě obnáší vyřídit a pokud to možné je, tak jestli bych měl nárok na dotaci.
  Děkuji
  Karel Sedláček

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *