Správný bytový textil dodá vaší obýváku luxus a styl

Obývací pokoj je ústřední místností, kde se takříkajíc odehrává vše důležité. Setkání s rodinou, přáteli či nečekanou návštěvou. Měla by tedy působit opravdu reprezentativní. Jak docílit, aby i obývák v obyčejném bytě působila elegantně a stylově?

Dopřejte si kvalitní sezení

V první řadě byste se měli zaměřit na výběr opravdu kvalitní sedačky. Ta totiž v místnosti zabírá významný prostor. Aby obývací pokoj působila luxusně, měla by taková být i sedací souprava. Vhodným řešením jsou kožené sedačky nebo i ty s opravdu kvalitním látkovým potahem, které vám vydrží celou věčnost.

Vyberte vhodný bytový textil

Luxusní interiér musí být rozpoznatelný již na první pohled. Zařízení, atmosféra i drobné doplňky ho musí vhodně doplňovat. Ačkoli se to může zdát jako zbytečnost, zanedbávat výběr bytového textilu se skutečně nevyplácí. Záclony, závěsy či stylové polštářky dodají prostoru pocit domova a zároveň při pečlivě vybraných materiálech i pocit luxusu. Nezapomínejte však, že ani v případě bytového textilu by se to nemělo přehánět a někdy je méně více.

Tip na článek:  Dokonalé čištění koberců
Furniture Couch Blinds Curtains - Femke_Pax / Pixabay
Správný bytový textil dodá vaší obýváku luxus a styl

Posviťte si na obývák

V případě, že bydlíte v bytě s vysokými stropy, je to ideální na moderní designové světlo nebo velký křišťálový lustr. Hlavní osvětlení je vhodné doplnit například stojací lampou. Ta by však definitivně měla ladit se zbytkem interiéru a měla by se na ní dát nastavit intenzita světla.

Neváhejte se obrátit na odborníka

Luxusní interiér může mít například podobu nějaké luxusní hollywoodské rezidence, ale také nést nádech historických komnat. Vše je na vaší kreativitě. Můžete si interiér zařídit sami nebo se obrátit na profesionálního designéra. Stačí mu říct své představy a spolehnout se na jeho zkušenosti. Luxusní interiér si přece zaslouží i speciální přístup.

Living Room Sofa Interior Design - Ztasel / Pixabay
Ztasel / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *