Nechte stát, aby vám přispěl na opravu domu. Dotace Nová zelená úsporám 2021 se o to postará

Rekonstruujete svou nemovitost? Rádi byste ji zateplili a ušetřili si tak náklady na vytápění či klimatizaci? Anebo se poohlížíte po šikovném solárním systému na ohřev vody? Ať tak nebo tak, dotace od státu vám s tím pomohou.

A umí toho ještě mnohem víc. Například oblíbená dotace zelená úsporám vám přispěje i na nákup zbrusu nové nemovitosti. A nezáleží na tom, zda si necháte nízkoenergetický či pasivní dům postavit ne míru, nebo si pořídíte nemovitost z druhé ruky.

Dotace mohou rodinnému rozpočtu opravdu významně ulehčit

Podívejme se na to, kolik peněz byste mohli dostat. Rozhodli jste se pro to nejlepší, co je aktuálně na trhu? Pak vás může čekat až 450 000 Kč (zpětně vyplacených). Je však nutné, abyste vsadili na pasivní dům s těmi správnými parametry. Musí mít měrnou roční spotřebou tepla na vytápění menší než 15 kWh/m2, a to samozřejmě za rok.

Nižší stupeň dotace Nová zelená úsporám vám však zaplatí i jiné tipy úsporných nemovitostí. Vždy však v sobě musí mít nainstalován aktivní větrací systém s rekuperací tepla. To je nepřekročitelná podmínka, bez níž na příspěvek od státu zkrátka a dobře nedosáhnete.

Tip na článek:  Rekonstrukce panelového domu

Jak je to se zateplením nemovitosti

Dost možná však již svůj dům máte. A jediné, co potřebujete k maximální spokojenosti s jeho užíváním, je nějaké to zateplení. Pokud je tomu tak, může vám Nová zelená úsporám 2021 přispět až 800 Kč na každý zateplený metr čtvereční (minimální výše dotace je pak 500 Kč na zateplený metr čtvereční.

Všeobecně platí, že čím více pozitivních změn provedete, tím větší bude i vaše úspora. Kromě nezbytného obložení (ne nutně polystyrenem) tak můžete vsadit třeba i na výměnu oken a dveří, instalaci žaluzií, které brání prostupu tepla apod. Nabídka možností je v tomto ohledu velmi pestrá. Seznamte se s ní blíže třeba na stránkách Nazeleno.cz. Jistě budete příjemně překvapeni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *