Odhalíme vám skrytá tajemství plastových oken

Příchod plastových oken na evropský trh znamenal naprostý boom. Naprostá většina těch, kteří již plastová okna vlastní si je nemohou vynachválit. Pokud patříte do druhé skupiny, která je k této „plastové investici“ skeptičtější, nepřestávejte číst následující řádky. Představíme vám „skryté“ specifické vlastnosti plastových oken a věříme, že o některých z nich jste doposud neměli ani tušení. Pojďme proto nyní společně odhodit sladký plášť nevědomosti a nahlédnout do tajů a zákoutí této plastové moderny.

Plastová vs. dřevěná?

Tento lítý boj mezi sebou svádějí plastová a dřevěná okna již od nepaměti. Pro někoho je absence přírodních materiálů nemyslitelná, někdo se rozhoduje dle podstatnějších faktorů. Klasická dřevěná eurookna je třeba v průběhu času udržovat, což ve své podstatě znamená obnovu vnějšího nátěru tinkturou na bázi včelího vosku, kterou bychom měli v ideálním případě provádět až 2x ročně. Naproti tomu kvalitní plastová okna se bez této mnohdy velmi zdlouhavé a náročné procedury hravě obejdou a zůstanou jako nová po mnoho let.

Tip na článek:  Nejžádanější výrobky z nerezové oceli

Imitace dřeva u plastových oken? V dnešní době žádný problém

Pokud na tradiční přírodní vzhled okna nedáte dopustit a přesto chcete vlastnit téměř bezúdržbová plastová okna s výbornými izolačními a protihlukovými vlastnostmi, nemusíte ze svých nároků slevovat. V dnešní době lze totiž sehnat plastová okna imitující skutečné dřevo, která jsou téměř k nerozeznání od oken dřevěných.

I okna mají své doplňky

Nemalou výhodou plastových oken je fakt, že je může zdobit celá řada nejrůznějších moderních doplňků, které usnadňují jejich každodenní používání. Plastová okna mohou být vybavena o brzdu jednotlivých křídel, specifické mikroventilace a klimaboxy, ale i nejrůznější polohy kliky. Tyto možnosti jsou u eurooken velmi omezené. A jedna menší rada na závěr: plastová okna perfektně odolávají i vnějším vlivům, proto je jejich pořízení neoddiskutovatelné především v panelových domech.

milivanily / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *