Plánujete výstavbu bazénu? Použít na něj můžete i úvěr ze stavebního spoření

Plánujete výstavbu bazénu? Použít na něj můžete i úvěr ze stavebního spoření
Plánujete výstavbu bazénu? Použít na něj můžete i úvěr ze stavebního spoření

Rádi byste se na příští letní sezónu dobře připravili už letos? Pak určitě neváhejte a využijte nejrůznějších mimosezónních akcí, které dokáží vaší peněžence značně odlehčit. A na co si dát při výběru bazénu pozor?

Především myslete na to, že uvést zahradní bazén do provozu může trvat až čtyři týdny. Záleží na tom, jak rychle se vám podaří zajistit nejrůznější odborníky, bez nichž se jeho výstavba neobejde. Samozřejmě teď nemáme na mysli malé nafukovací bazény, ale ty poctivé – zabudované v zemi. Pátrejte zejména po těch plastových, jež mohou nabídnout značnou rozměrovou i tvarovou variabilitu, a navíc bývají přivětivé i k vaší peněžence.

Kondiční plavání nebo osvěžení pro všechny členy rodiny?

Plastové bazény jsou k dostání v mnoha velikostech. Vždy byste však měli přihlížet k tomu, co od nich reálně očekáváte. Máte v plánu například kondiční plavání s protiproudem? Pak byste neměli chtít nic menšího, než model o rozměrech 2,5 x 5 metrů a více. A bazén, do něhož se pohodlně vejde celá rodina, by měl nabídnout užitnou plochu 6×3 metry nejméně.

Tip na článek:  Jak to má koupací jezírko s filtrací? Je nutné ho provzdušňovat?

Kdy a jak si bazén pořídit?

I když využijete sezónní bazény akce, nemusíte se bát náročných stavebních prací třeba uprostřed zimy. Vždy lze domluvit termín, který bude nejlépe vyhovovat vám. Jen zálohu je obvykle nutné složit už v den podpisu smlouvy. Ceny však bývají v tomto období příznivější – můžete buď hodně ušetřit nebo si k bazénu pořídit „za jednu cenu“ i mnohé další vybavení.

A jak ho financovat? Málokdo to ví, ale posloužit vám může i překlenovací úvěr či úvěr ze stavebního spoření. Aby vám však tato investice prošla, musíte rekonstrukci bazénu ukrýt do většího souboru prováděných prací – obvykle lze použít obezličky jako rekonstrukce či modernizace. Většina solidních prodejců nemá s financováním na splátky problém – naopak, vyžadují-li platbu přímo a pouze v hotovosti, raději zpozorněte. A kde se inspirovat? Vyzkoušejte například stránky Bazeny-vyroba.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *