Podzim se blíží. Nezapomeňte na svoji zahradu!

OpenClipart-Vectors / Pixabay

Zahrada vyžaduje mnoho péče, přičemž každé roční období péči jiného rázu. Na jaře je potřeba hrabat a zasít, v létě pak okopávat a zalévat, no a na podzim sklidit a zazimovat. A protože se podzim nezdaržitelně blíží, pojďme se podívat, čeho všeho si naše zahrada v toto roční období žádá.

Připravte trávník na zimu

Se začátkem podzimu začne příroda stárnout. Květy odkvétají, plody dozrávají a listy opadávají. Většina nečistot v podobě okvětních lístků, zežloutlých listů či shnilých jablek se potom zůstává válet na trávníku a přesně od všech těchto nečistot je potřeba onen trávník očistit. Pokud tedy i vy máte takový svůj kousek ráje v podobě zatravněné zahrádky či dvorku, pak byste se měli začít připravovat na přicházející mrazíky a následné přívaly sněhu, které váš trávník přikryjí jako bílá nadýchaná peřina.

V prvé řadě je zapotřebí vysbírat z vašeho trávníku opadané přezrálé ovoce a větvičky. Popadané a sesbírané zdravé ovoce pak můžete využít, a to zkrátka nepoužitelné zkompostovat a větvičky spolu s ořezanými haluzemi rozemlít, k čemuž lze využít drtič dříví.

Tip na článek:  Poklad našich zahrady - chutný a zdravý rybíz

Nezapomeňte ořezat větve

Dříve, než se vrhnete na pročištění trávníku, měli byste věnovat chvíli samotným stromkům. Jak se říkává, prvně by se měl utřít prach a až pak vysát koberec. Stejně tak to platí na zahradě. Prvně by se měly obstarat stromky, k čemuž se hodí ruční pila, dále pak ostříhat květiny na zahrádce a v neposlední řadě se postarat o všechny plody. Kromě stromů je však zapotřebí opečovávat keře a okrasné květiny.

O zahrádku se postarají šikovné nástroje

O každou zahrádku se postarají šikovné nástroje v podobě elektrických či motorových sekaček a křovinořezů, ale také klasických pil, nůžek či rýčů. Jedním z nejlepších společníků na zahradě každého z nás je kultivátor. Ten dokáže nejen sekat trávu a plevel, ale také kypřit půdu, sázet semínka a následně je sklízet či převážet odpad a sníh

Kde to všechno sehnat?

Pokud si lámete hlavu, kde zároveň sehnat kultivátor, drtič dříví a sekačku, pak zamiřte na stránky www.jadal.cz. Setkáte se zde s férovými podmínkami, funkčním a kvalitním zbožím a příjemnými cenami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *