Pořiďte si moderní osvětlení jako praktický i dekorační prvek

Přemýšlíte, jak správně doladit zařízení interiéru a stále máte pocit, že tomu něco chybí? Možná nemáte to správné osvětlení. Kvalitní moderní svítidla totiž představují funkční prvek, který může zároveň sloužit jako příjemná dekorace. V článku se dozvíte, podle čeho vybrat to správné svítidlo a na co si dát pozor.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=owddYoWAkVI[/embedyt]

Výběr podle místnosti

Při výběru konkrétních svítidel si všímejte především toho, kde budou umístěna. Například do chodby se obecně hodí spíše jednoduché stropní či nástěnné svítidlo. Naproti tomu do obývacího pokoje či ložnice klidně zvolte moderní svítidla ve větších a výraznějších provedení, která nabídnou nejenom potřebný zdroj světla, ale stanou se působivou dekorací sama o sobě.

Kombinace několika zdrojů osvětlení

Pro optimální nastavení úrovně osvětlení v každém pokoji nezapomínejte kombinovat několik svítidel. Klasicky se jedná například o lustr, který v rohu podpoříte stojací lampou. Variant existuje celá řada a skvělým prvkem může být také rozdělení okruhů na osvětlení pro menší i vydatnější svícení. K tomu se výborně hodí především moderní svítidla s více žárovkami.

Úsporné žárovky s vhodnou teplotou světla

Velkou výhodou je fakt, že v dnešní době můžete vybírat svítidla nejenom v kamenných prodejnách, ale také na internetu. Při volbě vhodné modelu si všímejte také typu závitu pro žárovku. Zároveň se vyplatí rovnou pořídit odpovídající úsporné LED žárovky. U nich si všímejte také teplotního spektra světla. Do pracovních místností, jako jsou kuchyně nebo pracovna, se hodí spíše studenější světlo. Naopak do obývacího pokoje a ložnice volte více uklidňující teplejší zbarvení osvětlení. Existují také chytré žárovky, které mění svou barevnost podle aktuální denní doby, což pomáhá například s lepším usínáním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *