Jak si zajistit zásoby microgreens na celý rok? Stačí znát několik šikovných triků

Zaujala vás tahle výživová specialita? Není divu, vždyť mladé výhonky bylinek a zeleniny obsahují řadu vitamínů, minerálů a enzymů. Řada lidí je tak pěstuje zejména v zimě jako náhradu multivitaminových doplňků stravy.

Leckdy však narazí na zásadní problém – buď mají rostlinek microgreens ve fázi sběru hodně, nebo naopak žádné. Leckdy nesmyslně bojují s místem, jindy zase podcení základní pravidla. A na co si tedy dát pozor?

Vybírejte ten správný materiál

Není možné pořídit si jakákoliv semena ke klíčení. Vždy musíte volit taková, která jsou pro microgreens a tedy i pro brzkou konzumaci určena. Chemicky ošetřená semena na klíčení vám samozřejmě neprospívají, navíc chemie někdy klíčící procesy lehce zpomaluje…

Nepodceňte přípravu na klíčení

Ať už zvolíte speciální misku na klíčení nebo se rozhodnete vsadit na domácí zdroje, dobře si rozmyslete, čím misky naplníte. Nechcete-li příliš utrácet, skvěle vám postačí zemina střední kvality, jež bývá k sehnání i v supermarketech. Má to však jeden háček – semena klíčků jsou poměrně choulostivá, takže je nutné zeminu dobře propařit v troubě (i mikrovlnné). Bohuže

Tip na článek:  Zahradní domky pro uskladnění nářadí

Inspirace pro čtenáře: Pokud se zajímáte o zdravý životní styl a rádi vaříte, určitě byste měli do svého jídelníčku přidat na vitamíny a minerály bohaté klíčky, s jejichž vypěstováním vám pomohou semena na klíčení různých druhů.

Šikovně manipulujte s dostupným prostorem

Jen málokdo z nás má na parapetu tolik místa, aby mohl bez potíží pěstovat více než dva nebo tři druhy microgreens. Ovšem stačí na to jít chytře. V prvním týdnu totiž semena světlo nepotřebují, takže misky s nimi lze umístit v bytě prakticky kamkoliv. Teprve po této době je položte na parapet, kde nahradí microgreens již sklizené. Jednodušší už to ani být nemůže.

Zajímá vás to? Pak jděte na stránky semena.cz, kde se o fenoménu microgreens (a vůbec o všem okolo semínek) dozvíte mnohem více.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *