Potýkáte se s vlhkým zdivem? Řešením může být odborná sanace!

Vlhké zdivo je palčivým problémem, který si zaslouží odborné řešení. Pokud bychom jej zanedbali, můžeme se později potýkat s nepříjemným zápachem, plísněmi, ale i zdraví ohrožujícími komplikacemi. Jak s vlhkým zdivem bojovat? Odpovědí je profesionální sanace zdiva. Jak na ni? Poradíme na následujících řádcích.

Jak vlastně vlhkost vzniká?

S vlhkým zdivem bojuje až 90 % majitelů nemovitostí. Za vznikem vlhkosti stojí nejen povětrnostní vlivy, ale také případné vzlínající spodní vody. Za tento nepříjemný problém si ale mohou i sami majitelé, kteří v místnosti nedostatečně větrají či naopak špatně zatápějí. Vlhkost však může ke zdivu doputovat i skrze špatně těsnící okna. Jakmile se ale již jednou problém objeví, je na místě začít jej aktivně řešit.

Jak s problémem bojovat?

Jedním ze základních pilířů úspěchu je nepochybně rychlost, s jakou začneme vlhké zdivo řešit. Mezi časově i finančně nenáročné způsoby patří vysoušeč vlhkosti, který seženete v každém lepším hobby marketu. Efektivním způsobem, jak snížit vlhkost v místnosti, je i použití těsnicích lišt, které umístíte třeba u netěsných balkonových dveří či oken. Těsnicí lišta zabrání pronikání vlhkosti do místnosti. Pokud je ovšem problém rozsáhlejší, je potřeba sáhnout ke komplexnímu řešení.

Tip na článek:  Co všechno umí bytový designér?

Odborná sanace pro komplikovanější případy

Jestliže si u omítky všimnete rozsáhlejších vlhkostních map, pak je potřeba zakročit rázněji. Pro tento případ doporučujeme oslovit některou ze specializovaných firem, v jejímž portfoliu služeb se nachází také odborná izolace a sanace zdiva. Jednou z těchto společností je i firma, kterou vlastní pan František Hróz, zaměřující se na izolaci a sanaci rozmanitých ploch a nemovitostí.

Sanaci zdiva přenechejte odborníkům

Odborníci, kteří mají s izolací a sanací zdiva dlouholeté zkušenosti, pro vás připraví řešení ušité na míru vašim potřebám i konkrétnímu stupni poškození. Pro více informací navštivte oficiální webové stránky společnosti www.izolacehroz.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *