Praktické tipy, jak vybrat zahradní nábytek

Přestože venku ještě panuje zima, jako majitelé rodinného domu s pozemkem se už jistě začínáte připravovat a těšit na to, až bude možné venku dělat jarní práce. A určitě nezapomínáte také na případné posezení v exteriérech vaší domácnosti. Možná přijde na řadu výběr nového zahradního nábytku. Na co si dát pozor při jeho nákupu?

Dřevěný nábytek

V případě, že si hodláte pořídit venkovní nábytek, je vždy nutné zpozornět hlavně v otázce toho, z jakých materiálů je vyrobený. Ovlivňuje to totiž jeho životnost, ale také například samotný komfort při posezení a stolování. Z hlediska kvality lze jednoznačně doporučit masivní dřevěný nábytek. Je však zapotřebí, aby měl patřičnou povrchovou úpravu. Jedná se třeba o jeho důkladné lakování, které zamezí pronikání vlhkosti do vnitřních struktur dřeva, nábytek na zahradu vám pak bude sloužit o poznání déle.

Tip na článek:  Barva pro rok 2023? Ve světě bydlení se trochu liší

Alternativu ke klasickému dřevu představuje ratanový nábytek. Jeho velkou předností je zejména lehkost, což ale zpravidla není na úkor kvality, pevnosti a životnosti. Vybrat se dá přírodní, ale také umělý ratan.

Plast

Požadujete-li vyloženě levný nábytek na terasu a zahradu, nejspíše se poohlédnete po plastových modelech. Ani ty nemusejí být špatným řešením, ovšem počítejte s tím, že obecně mají o poznání kratší životnost. U plastových modelů oceníte jejich minimální náročnost v rámci údržby, což je výhodou třeba oproti dřevu, z něhož se některé nečistoty přeci jen odstraňují obtížněji.

Kovové stolky a židle

Moderní variantu představuje venkovní nábytek z kovu. Kovové židle, stolky a sedačky samozřejmě mohou být doplněné o dřevěné prvky, sklo a další materiály. Stejně jako u dřeva je nezbytná dostatečná povrchová úprava, jež zde má hlavně zamezit korozi. Dobře ošetřený zahradní nábytek s kovovou konstrukcí může být venku i za deště, nemusíte jej tak neustále zakrývat a odnášet někam do kůlny.

Zdroj: https://www.avenberg.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *