Praktické tipy, jak vybrat zahradní nábytek

Přestože venku ještě panuje zima, jako majitelé rodinného domu s pozemkem se už jistě začínáte připravovat a těšit na to, až bude možné venku dělat jarní práce. A určitě nezapomínáte také na případné posezení v exteriérech vaší domácnosti. Možná přijde na řadu výběr nového zahradního nábytku. Na co si dát pozor při jeho nákupu?

Dřevěný nábytek

V případě, že si hodláte pořídit venkovní nábytek, je vždy nutné zpozornět hlavně v otázce toho, z jakých materiálů je vyrobený. Ovlivňuje to totiž jeho životnost, ale také například samotný komfort při posezení a stolování. Z hlediska kvality lze jednoznačně doporučit masivní dřevěný nábytek. Je však zapotřebí, aby měl patřičnou povrchovou úpravu. Jedná se třeba o jeho důkladné lakování, které zamezí pronikání vlhkosti do vnitřních struktur dřeva, nábytek na zahradu vám pak bude sloužit o poznání déle.

Tip na článek:  Levná a kvalitní matrace nemusí být protimluv - víme proč!

Alternativu ke klasickému dřevu představuje ratanový nábytek. Jeho velkou předností je zejména lehkost, což ale zpravidla není na úkor kvality, pevnosti a životnosti. Vybrat se dá přírodní, ale také umělý ratan.

Plast

Požadujete-li vyloženě levný nábytek na terasu a zahradu, nejspíše se poohlédnete po plastových modelech. Ani ty nemusejí být špatným řešením, ovšem počítejte s tím, že obecně mají o poznání kratší životnost. U plastových modelů oceníte jejich minimální náročnost v rámci údržby, což je výhodou třeba oproti dřevu, z něhož se některé nečistoty přeci jen odstraňují obtížněji.

Kovové stolky a židle

Moderní variantu představuje venkovní nábytek z kovu. Kovové židle, stolky a sedačky samozřejmě mohou být doplněné o dřevěné prvky, sklo a další materiály. Stejně jako u dřeva je nezbytná dostatečná povrchová úprava, jež zde má hlavně zamezit korozi. Dobře ošetřený zahradní nábytek s kovovou konstrukcí může být venku i za deště, nemusíte jej tak neustále zakrývat a odnášet někam do kůlny.

Zdroj: https://www.avenberg.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *