Překlepali jste zimu jen tak tak? Víme, proč vaše radiátory netopí!

Překlepali jste zimu jen tak tak? Víme, proč vaše radiátory netopí!
5317367 / Pixabay

Konec topné sezóny už je na spadnutí. Pokud se vám nechtělo volat na pomoc zkušené odborníky v době největší krize, můžete nyní své rozhodnutí opět zvážit. Opravy topení v teplých měsících neomezí váš komfort při užívání bytů a navíc bývají levnější, protože topenáři nemají důvod účtovat si příplatek za tzv. pohotovostní služby.

A kde bývá onen příslovečný zakopaný pes ukrytý nejčastěji? Ukážeme vám tři pravděpodobné příčiny chladného topení.

Nemáte zanesené topení?

Je až s podivem, o jak málo známou komplikaci jde. Všechny bytové spotřebiče čas od času musíme zbavit usazenin a špíny, ale na topení jakoby se toto pravidlo nevztahovalo. Přitom dobře vyčištěná otopná soustava může svou účinnost zvýšit až o 30 %! Ti nejodvážnější kutilové celý postup zvládnou svépomocí díky roztoku Kamixu a velkého množství vody. Mnohem rozumnější je však zavolat na takovou práci odborníka.

Tip na článek:  Stříkané fasády

Instalatér a topenář Roman Hrubeš se postará o všechny rozvody topení České Budějovice a rád přispěje i dobrou radou pro jejich další bezproblémové užívání. A zajistí pro vás i jiné služby.

Je vaše otopná soustava sestavená správně?

S problémem studených místností se někdy potýkají i lidé, kterým radiátor doslova hicuje. Bohužel se stali obětí amatérského zásahu do otopné soustavy, v níž byla podceněna velikost zdroje tepla nebo topných těles. Romanu Hrubešovi proto není cizí ani instalace plynových kotlů a dalších nezbytných prvků zajišťujících dokonalý tepelný komfort po celou zimu.

Umíte si poradit s odvzdušněním?

Netopí-li radiátory ve vašem domě pouze v horních patrech, vystačíte si s velkou pravděpodobností pouze s odvzdušněním. To by však mělo být důkladné a v ideálním případě provedené v rozestupu několika dní. Pokud se na něco podobného necítíte nebo si jednoduše nechcete špinit ruce, neváhejte a využijte služeb Topenářství České Budějovice z rukou Romana Hrubeše. Nečekejte, až se zima zeptá, a připravte se na ni už dnes!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *