Při bezpečí svého majetku nespoléhejte na kompromisy

Při bezpečí svého majetku nespoléhejte na kompromisy
Při bezpečí svého majetku nespoléhejte na kompromisy

Není vám otázka zabezpečení vchodových dveří do domu či bytu lhostejná? Myslíte, si, že jste udělali vše, co bylo ve vašich silách? Podívejte se, zda jste celou situaci nechtěně ještě více nezhoršili… Je to jednodušší, než se na první pohled může zdát.

Zloději přicházejí dveřmi…

Je to tak. I když se stále častěji věnujeme zabezpečení oken nebo balkónů, statistiky hovoří jasně. Přes dveře do bytu je návštěva lapků stále nejpravděpodobnější. Není divu, když už samy o sobě bývají doslova vstupní pozvánkou. Obyčejný cylindrický zámek překoná průměrně šikovný zlodějíček za několik vteřin.

A příliš ho nevylepší ani oblíbené bezpečnostní kování, lepší vložka, oplechování zámku apod. Jsou-li tyto bezpečnostní doplňky nainstalovány na obyčejné vchodové dveře, pak spíše oslabují už tak namáhaný a nedostatečně odolný rám. A ve výsledku je pak překonání dodatečného zabezpečení ještě jednodušší než u původních dveří bez jakéhokoliv zásahu.

Tip na článek:  Pasivní domy mají zelenou

Pojišťovna říkala, že je všechno v pořádku

Další mylné ujištění paradoxně někdy poskytnou sami zástupci pojišťoven, které si pozvete domů, aby vám použité zabezpečení schválili a snížili platbu pojištění bytu proti krádeži o příslušnou částku. Bohužel se často nezajímají ani o typ použitých bezpečnostních dveří, ani o jejich bezpečnostní třídu. Odškrtají si příslušné kolonky a z vašeho účtu si brzy začnou odebírat podstatně nižší částku. Vy nabudete dojmu, že je vlastně vše v pořádku – ale jen do doby, než se vaše dveře do domu stanou terčem nenechavých rukou.

Na co se zaměřit při výběru bezpečnostních dveří?

Nedovolte, aby za vás při nákupu zabezpečení rozhodovala cena. Naopak, kvalitní bezpečnostní dveře bývají poměrně drahou položkou bezpečnostního rozpočtu. Zato však bez újmy na kráse či odolnosti vydrží desítky let. A pořídíte-li je u expertů, vyrobí vám dveře na míru a můžete si vybírat prakticky z neomezeného množství designů, barev a dekorativních prvků, jež lze bez potíží sladit s fasádou, podlahami nebo interiérem, při zachování všech nezbytných bezpečnostních prvků. Inspirujte se širokou nabídkou například na Next.cz, kde se bezpečností rodinných i komerčních objektů zabývají už 30 let!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *