Komín jako stavebnice – trend 21. století

Komín jako stavebnice – trend 21. století
Komín jako stavebnice – trend 21. století

Ještě před dvaceti lety byla stavba komína velmi jednoduchou záležitostí. Ovšem dnes, kdy je provětrávaná mezera mezi komínovým tělesem a střechou stále častěji nahrazována důkladnou izolací, jde o poněkud složitější stavební úkol. Ale proč si ho neusnadnit?

Zbrusu nový komín už není třeba budovat od samého základu – stačí vsadit na některou z šikovných komínových stavebnic, které na určeném místě zkrátka jen spojíte dohromady. A právě takové nerezové komíny nabízí česká firma CIKO s.r.o.

Komínové inovace pro každého

Jde o komínový systém CIKO® PRAKTIK. Jeho základem jsou vnitřní nerezové vložky s délkou jednoho metru, vhodně osazené izolací a nezbytnými distančními prvky. Tento hotový válec se jednoduše osadí do osmicentimetrového hrdla spodní vložky – a máte hotovo.

Okolo vnitřní vložky lze pak jednoduše vyzdít obvodový plášť, sestavený z broušených cihelných tvarovek, lepených na tenkovrstvé lepidlo. Celý postup se vyznačuje maximální jednoduchostí, jež se však nijak neodrazí na kvalitě ani výsledném vzhledu. Komíny postavené systém CIKO® PRAKTIK jsou hotové za několik hodin, a přitom je od jejich “tradičních“ bratříčků na první pohled zaručeně nepoznáte.

Tip na článek:  Manipulační technika jako velký pomocník. Do jaké investovat?

Renovujete komín? Vyzkoušejte šikovné vložky

A stejně jednoduše je řešeno i rychlé vložkování komínů všude tam, kde stačí původní konstrukci odkouření jen trochu vylepšit, s ohledem na stávající normy bezpečnosti a účinnosti. Potřebujete-li zařídit ideální odvod spalin u moderních spotřebičů v čele s kotli na tuhá paliva, rozhodně zvažte izostatické keramické komínové vložky.

Tento materiál si poradí s působením vysokých teplot i agresivními kondenzáty, jež mohou běžné nerezové vložky do komína během krátké doby zcela zničit. Jsou ideální pro rovné komíny bez úhybů, jejichž vnitřek lze vyfrézovat na požadované rozměry. Chcete vědět víc? Využijte poradenství a konzultace v oblasti komínové techniky zcela zdarma na zdarma Ciko-kominy.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *