Hledáte ideální rodinný dům? Zaměřte se na energetickou úsporu!

RonPorter / Pixabay

Minimální náklady na provoz jsou pro většinu rodin hlavním kritériem, které rozhoduje o výstavbě jejich nového bydlení. Teprve poté následuje tradičně vyzdvihovaný vzhled či výběr použitých materiálů. A právě tento požadavek katapultoval v posledních letech na vrchol stavebního řetězce dřevostavby.

Dlouhá životnost i příznivá ekonomická stránka

Věděli jste, že rodinné domy dřevostavby patří do kategorie tzv. nízkoenergetického bydlení? Dřevo totiž vyniká skvělou tepelnou, a jako bonus i akustickou izolací. Dřevostavba na klíč navíc kombinuje rámovou dřevěnou konstrukci tvořenou mohutnými trámy a sloupy s dodatečnou tepelnou izolací z vnitřní i venkovní strany. Do obtížně vytopitelných roubenek, jaké známe třeba z podkrkonoší, tak mají tyto stavby skutečně daleko.

Nastěhujte se kdykoliv

Vše se staví takříkajíc na sucho, takže roční období či nepřízeň počasí průběh stavby neohrozí. Hrubá stavba tak může být hotová již za tři nebo dokonce dva měsíce, což nelze s klasickým zděným domkem vůbec srovnávat. Dřevostavba ani nemusí před použitím tzv. vymrznout – nastěhovat se můžete okamžitě po posledním úderu kladívka.

Tip na článek:  Nejžádanější výrobky z nerezové oceli

A jak je to s životností? Zde velmi záleží na kvalitě vstupních materiálů i zkušenostech realizační firmy, obecně však lze říct, že dobře provedená dřevostavba bude vaší rodině sloužit sto let i více bez nutnosti větších oprav či rekonstrukcí.

Hledejte partnera se zkušenostmi

Dobře si rozmyslete, komu realizaci svého nového rodinného bydlení svěříte. Ptejte se po referencích i zkušenostech v oboru. Česká firma PILA MARTINICE s.r.o působí na našem trhu již více než 20 let.  Nabízí dřevostavby na klíč i typové domy, které je možné upravovat podle specifických přání zákazníka.

Jejím poznávacím znakem jsou především moderní technologie – každý návrh je nejdříve zpracován ve 3D formě a po schválení je jeho výroba realizována v multifunkčním obráběcím centru Hundegger K2i, a to se skutečně milimetrovou přesností. Povrch dřeva je pak pro větší dekorativnost opracován například drátkováním, hoblováním, drásáním nebo prostým natřením. Jak jednotlivé úpravy vypadají si můžete prohlédnout v galerii hotových dřevostaveb na www.pilamartinice.cz. Poznejte vysokou kvalitu projektů zpracovávaných odborníky a dopřejte si své vysněné bydlení se vším všudy!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *