Dělá vám také plochá střecha ze života peklo?

Dělá vám také plochá střecha ze života peklo?
Dělá vám také plochá střecha ze života peklo?

V létě plní funkci střechy skleníkové, v zimě zas dovoluje cennému teplu unikat pryč. Také se s těmito problémy potýkáte a zdá se vám, že jejich řešení je v nedohlednu? Ukážeme vám, kde udělal mistr tesař chybu, a jak ji napravit!

Správně tušíte, že potíže působí už samotná konstrukce ploché střechy. Stačí, aby nebyla dodržena  správná skladba konkrétních vrstev a časovaná bomba je odjištěna. Bohužel ihned po předávce často potíže nepoznáte – prohlubují se až s degradací použitého materiálu nebo klempířských prvků, což může být otázka několika let.

Kdy je vhodné přistoupit k rekonstrukci?

Ploché střechy vám samy prozradí řadu informací o svém „zdravotním“ stavu. Stačí jen věnovat pozornost těm správným ukazatelům:

  • únik tepla (místnosti v podkroví jsou těžko vytopitelné),
  • kumulace tepla pod střechou v letních měsících,
  • zatékání (vznik plísní v rozích místnosti, tvorba skvrn na stropě apod.),
  • koroze pláště nebo klempířských prvků,
  • narušení izolace střechy či jejího pláště.

Ale abychom nekřivdili vašim řemeslníkům: vzniklé problémy mohou mít i docela jiný základ. Pokud jste celkem nedávno realizovali nějakou nástavbu, mohlo dojít k narušení právě zde. I kvalitně provedená plochá střecha, která by jinak vydržela ještě desetiletí, tak může vyžadovat zásah odborníka.

Tip na článek:  Vybíráme plastová okna ve 3 jednoduchých krocích

Nepouštějte se do rekonstrukce bezhlavě

Pokud nemáte v rodině stavebního mistra, jen těžko na vlastní pěst odhadnete způsobenou škodu. A právě proto odborníci z firmy EKISYS s.r.o. posoudí reálný stav střechy ještě předtím, než se proces rekonstrukce rozběhne naplno. Zkontrolováno bude vše – od izolace střech až po jejich ukotvení či celistvost. Následně vám bude doporučen vhodný postup a materiál pro rekonstrukci, samozřejmě s přihlédnutím k vašim finančním možnostem nebo osobním představám. Všechny kroky budou s vámi předem konzultovány, takže se nemusíte obávat příliš vysokého vyúčtování i jiných nešvarů, tak běžných ve stavebnictví.

Společnost EKISYS s.r.o. si zakládá na kvalitě a komunikaci se zákazníkem. Nejvíce úspěšných projektů realizovala v regionu Jihočeského kraje, ale její vyškolení odborníci za vámi přijedou kamkoliv po ČR. Stačí vyplnit jednoduchý kontaktní formulář na stránkách Ekisys.cz, případně vše domluvit přes telefon nebo na osobní schůzce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *