Proč zvolit čistírny odpadních vod

Čistírny odpadních vod jsou stále vyhledávanějším řešením, které umožňuje ekologicky nakládat s odpadní vodou jak v případě domácností, tak i firemních objektů. Právě nyní je vhodná doba uvažovat nad jejich pořízením za zvýhodněnou cenu.

Kam s odpadem, když v obci není kanalizace

Dřív se tento problém tradičně řešil septikem nebo žumpou. Doba ale pokročila a do popředí se dostali čistírny odpadních vod. Domácností protečou stovky litrů denně (cca 80 až 120 litrů na osobu). Jde o vodu ze sprchy, WC, z myčky nebo pračky. Ta ale nemusí skončit bez dalšího užitku. Právě čističky odpadních vod umožňují její zpětné využití. Třeba pro zalévání. Existují přitom různé druhy čističek pro domácnosti.

K předním dodavatelům čističek odpadních vod v České republice patří společnost GONAP. Jejich princip je založený na nízko zátěžové aktivaci s částečnou nebo úplnou stabilizací kalu. Jedná se o celoplastové čistírny odpadních vod, které slouží zejména k čištění odpadních splaškových vod z rodinných domků, bytových jednotek, podniků, kempů nebo hotelů.

Tip na článek:  Sprchové kouty: Jakou vybrat konstrukci?

Výběr čističky odpadních vod

Firma GONAP dodává čistírny odpadních vod v podzemním i nadzemním provedení. Při výběru je důležité zohlednit kapacitu čističky. Domovní čističky uspokojí potřebu 1 až 15 obyvatel. Pro vyšší počet uživatelů jsou nutné už čističky komunální. Co se týká procesů, dělí se čističky na SBR (typ A) a na klasické (typ B).

Je důležité podotknout, že firma GONAP své produkty neustále inovuje a vyvíjí je, aby odpovídaly současným trendům a požadavkům. Společnost je certifikována dle systému kvality ISO 9001:2000. Kromě čističek o různé kapacitě dodává i čerpací stanice, zařízení pro odvodňování kalu, jímky a septiky nebo řídcí systémy pro čističky odpadních vod. Zabývá se také rekonstrukcí nebo provozováním čistíren odpadních vod.

Sewage Plant Switzerland
kubinger / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *