Rekuperace vzduchu do bytu: Jak funguje a jaké výhody vám dokáže přinést?

Pokud vám záleží na zdraví vás i vaší rodiny, měli byste věnovat pozornost i prostředí u vás doma. Ani pravidelné větrání a časté zapínání čističky vzduchu vás neochrání před bakteriemi a alergeny, pro které je vzduch uvnitř místností úrodnou půdou. Zbavit se jich však můžete pomocí rekuperace, která s sebou přináší i další výhody a benefity.

Čistý vzduch bez alergenů po celý den

V průběhu dne dochází k postupnému snižování kvality vzduchu v interiéru, což může mít z dlouhodobého hlediska i negativní účinky na vaše zdraví. Právě proto se těší čím dál tím větší oblibě rekuperace vzduchu do bytu, se kterými lze snadno a rychle vyčistit vzduch v interiéru.

Zbavit se tak můžete většiny alergenů, plísní i nebezpečných bakterií. Obecně platí, že rekuperace do bytu dokáže odstranit až 99 % všech alergenů, čímž vytvoří perfektní prostředí nejen pro alergiky. Samotná rekuperace funguje na velmi jednoduchém principu, kdy dochází k výměně vzduchu a jeho filtrování – vzduch je přitom ohříván vzduchem, který je odváděn z místnosti pryč.

Tip na článek:  Teplo, krása, úspora – krbová kamna

Rekuperace vám dokáže ušetřit nemalé náklady

Rekuperace však představují i velmi efektivní způsob úspory energie, díky čemuž můžete ročně ušetřit až 40 % nákladů na vytápění. Mezi nejznámější značky rekuperací se nepochybně řadí rekuperace Zehnder a Aldes, které jsou výkonné, kvalitní a zároveň cenově dostupné.

První zmíněná značka nabízí účinné rekuperace do domu a bytu, které mají až 95% energetickou účinnost. Jeho velkou výhodou je to, že dokáže předávat nejen teplo, ale také vlhkost, a to až ve výši 73 %. Samozřejmostí je také filtrace proti pylům či účinné odvětrávání radonu. Rekuperaci je navíc možné jednoduše ovládat pomocí mobilní aplikace, díky čemuž nad ní budete mít kdykoliv kontrolu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *