Střecha určená k relaxaci

sanremo-domains / Pixabay

Každý touží mít kvalitně provedenou střechu nad hlavou. Avšak v dnešní době se neřeší jenom, aby dovnitř nezatékalo. Jde například i o vhodné zateplení plochých střech, barvu, materiál a jiné využití, aby tento prostor neležel jen tak bez využití.

Nová nebo zmodernizovaná střecha

Ať už uvažujete o úplně nové střeše, anebo vás zajímá jen rekonstrukce střechy, narazíte na firmy poskytující kompletní služby v této oblasti. Stačí učinit poptávku a bezplatně dojde k osobní prohlídce objektu, navržení vhodné technologie, jestliže stavebník nebude vlastnit svou dokumentaci týkající se projektu. Vyhotoví se i konkrétní cenová nabídka, abyste se mohli rozhodnout, zda vybrané řešení zaplatíte bez problémů. Sjednaná spolupráce však tímto nekončí, následně si můžete nechat vypracovat a autorizovat projektovou a prováděcí dokumentaci, zajistí se potřebná povolení na úřadech, vypracují se posudky současného stavu, geodetická měření, statické výpočty a energetický audit.

Tip na článek:  Překlepali jste zimu jen tak tak? Víme, proč vaše radiátory netopí!

Zahrada na střeše

Ke stále oblíbenějším variantám patří realizace ploché střechy s přitížením. Provádějí se tak, aby se zde dařilo dobře nejen vegetaci, ale také vám osobně. Jednoduše si na střeše zřídíte relaxační zónu s pěkným výhledem na okolí i na svou zahrádku ve výšinách. Zelené střechy obsahují přitěžující vrstvu zhotovenou z vegetačního souvrství s různou intenzitou zeleně. Dělí se na intenzivní a extenzivní. K výhodám zelené střechy patří především ekologická stránka, lepší ochrana proti hluku, přehřívání u interiéru. Navíc vypadají mnohem atraktivněji po estetické stránce. Pochopitelně provedení u ploché zelené střechy se odvíjí celkem složitě. Zajišťují se různé střešní schopnosti – vegetační, hydroakumulační, drenážní a filtrační. Jednotlivé vrstvy se musí vybrat velice dobře, aby provedení splnilo vše, co se od něho očekává.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *