Dřevěná nebo vinylová podlaha? Díky novým technologiím je od sebe téměř nerozeznáte

Dřevěná nebo vinylová podlaha?
Dřevěná nebo vinylová podlaha?

Vybíráte novou podlahu, která bude ladit s moderně zařízeným interiérem, ale i s klasickým vzhledem bytu? Líbí se vám dřevo, ale děsí vás jeho nároky na údržbu? Máme pro vás tip na podlahu, která je téměř nerozeznatelná od dřeva a nevyžaduje speciální zacházení.

Vinylovou podlahu na první pohled nerozeznáte od dřeva

Vinylová podlaha je řešením, které hledáte. Díky moderním technologiím na ní můžete nahmatat suky, letokruhy, žilkování nebo spoje, které naprosto přesně imitují masivní dřevěná prkna. Oproti dřevěným podlahovým krytinám vám ale ušetří mnoho práce a starostí. Má totiž několik výjimečných vlastností, které u dřeva nenajdete.

  • Je tvarově a barevně stálá – i za 10 let bude vypadat, jako byste ji koupili včera.
  • Jednoduše se udržuje – jen ji setřete. Není potřeba ji nijak ošetřovat.
  • Vhodná i do koupelen a kuchyní – je voděodolná. Plísně ani nabobtnání tu nehrozí.
  • Tlumí nárazy při chůzi a pohlcuje zvuk – každý váš krok bude do měkkého a navíc naprosto tichý.
  • Dobře vede teplo – je perfektní pro podlahové topení.
  • Je mimořádně odolná – poškrábání nebo protlačení vám už nebude dělat vrásky.

Zkrátka a dobře, pokud chcete na podlaze dřevo a zároveň všechny výhody vinylové podlahy, zvolte vinylovou podlahu v dokonalé imitaci dřeva.

Tip na článek:  Vybíráme kusové koberce: Jak nešlápnout vedle?

Tipy na luxusní podlahu z vinylu

Nabídka na trhu je ohromná, a tak jsme pro vás vybrali dvě kolekce vinylových podlah, které vás ohromí kvalitou, velikostí výběru i zpracováním.

Kolekce Art Select vás opravdu nadchne. Je považována za špičku mezi vinylovými podlahami společnosti Designflooting. Dá vám na výběr z velkého množství realistických dekorů v dokonalé imitaci dřeva, zejména dubu a jiných oblíbených stromů. Samozřejmostí jsou nahmatatelné suky a letokruhy. Hodí se jak do domácnosti, tak i pro zatěžované komerční prostory. Luxus za rozumnou cenu je Art Select.

Tipy na luxusní podlahu z vinylu
Tipy na luxusní podlahu z vinylu

Kolekce Van Gogh od stejné společnosti Designflooting je neméně povedená. Vyznačuje se velkými lamelami a výběrem z více než 30 realistických dřevěných motivů. Ladí vám do interiéru bukové, dubové, javorové, sekvojové nebo cypřišové dřevo? Za skutečnou dřevěnou podlahu z některých druhů stromů bychom se nedoplatili. Ve vinylovém provedení nám tento luxus servírují za skvělou cenu.

Tipy na luxusní podlahu z vinylu
Tipy na luxusní podlahu z vinylu

Vyberte si podlahu z vinylu vašich snů. Poradí vám odborníci ze společnosti BARKOTEX, u kterých najdete zmíněné kolekce a mnoho dalších. Doporučí vám vhodnou podlahovou krytinu, která bude dlouhá léta zdobit váš interiér a pomůže vám vytvořit tu správnou domácí atmosféru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *