Teplo, krása, úspora – krbová kamna

Krbová a kachlová kamna si stále častěji nachází cestu do našich domovů. Není divu. Není totiž nad teplo sálající z kamen a na pohled na tančících plamenů.

Pokud byste měli obavy, že tímto topením znečišťujete ovzduší, pak můžete být v klidu. Jejich moderní konstrukce umožňují totiž opravdu velice nízké hodnoty emisí tuhých částic.

Vzhledem ke šplhajícím se cenám energií není zanedbatelná ani úspora, které s tímto způsobem vytápění lze dosáhnout. Pokud je vaší prioritou především snížení nákladů na vytápění, můžete tuto situaci řešit pořízením krbových kamen s výměníkem. Lze je napojit na topný systém a to jak na stávající, tak na nový a využít tak vzniklého tepla pro vytápětí a rovněž ohřev teplé vody. Oproti kamnům bez výměníku jsou vhodná i do členitých prostor.

Krbovými kamny můžete vybavit jak interiér laděný v rustikálním duchu, se kterým velice dobře ladí kamna kachlová nebo celolitinová, tak interiér zařízený v moderním duchu, který nepopírá moderní trendy. Trh nabízí vhodná krbová kamna pro všechny styly bydlení.

Tip na článek:  Projekty rodinných domů - bungalovy

Jestliže hledáte něco přeci jen trochu odlišného, můžete vyzkoušet krbová kamna z mastku, což je přírodní kámen vulkanického původu, pocházející z Finska. Mastek je přírodní kámen a představuje termo-kondenzátor pro ekologické vytápění. Má vynikající schopnost absorbovat teplo a postupně jej uvolňovat do okolí. V tomto typu finských krbových kamen se topí výhradně dřevem a vzhledem k unikátní technologii dvojitého spalování vám pomohou ušetřit náklady na vytápění a navíc jsou šetrná k životnímu prostředí. Nespornou výhodou je skutečnost, že do těchto kamen stačí přikládat jedenkrát za dvě až tři hodiny. Některé modely mastkových krbových kamen jsou vybaveny navíc pečící troubou, takže se můžete u nich nejen ohřát, relaxovat s vínem a pohledem upřeným do ohně, ale také si upéct některé z oblíbených druhů slaného pečiva, pizzy atd.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *